Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.927.517 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 478 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
Friedrich Nietzsche - Antychryst

Złota myśl Racjonalisty:
Prawo do wolności zgromadzeń należy do kategorii praw fundamentalnych, a jego ograniczenie nastąpić może wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych i zawsze dobrze uzasadnionych.
Informacje o autorach portalu
Lista najaktywniejszych autorów
Pełna lista autorów według liczby publikacji
Pełna alfabetyczna lista nazwisk autorów

Alfabetyczna lista autorów:

701. Ewa Linow Studentka polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
702. Andrzej Lipiński Tłumacz z języka niemieckiego
703. Agnieszka Lisewska-Hasulak Absolwentka filozofii na UMK. Przez siedem lat prowadziła pracownię reklamy. Przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Kobiet. W 2002 uzyskała mandat radnej w Bytowie. Strona www autora
704. Emilia Lisiecka Studiowała stosunki międzynarodowe i filologię rosyjską w Łodzi
705. Halina Lisowska-Chehab Filolog, tłumaczka, dziennikarka. Jest autorką przekładu na język polski książki libańskiego pisarza Amina Maaloufa „Zabójcze tożsamości” wydanego w 2002 r. nakładem PIW, członkiem redakcji wydawanego w Bejrucie polonijnego pisma „Polskie Cedry”.
706. Janusz Litewka Ur. 1974. Zajmuje się filozofią, ukończył U.Ś. Mieszka w Rybniku.
707. Bjørn Lomborg Ur. 1965. Profesor Copenhagen Business School i były dyrektor Environmental Assessment Institute w Kopenhadze. Międzynarodową sławę przyniosła mu książka The Skeptical Environmentalist. W 2007 roku ukazała się jego kolejna książka: Cool It. W 2008 roku „The Guardian” wymienił go na liście 50 osób na świecie, które mogą przyczynić się do poprawy ochrony środowiska.
708. Paulina Łopatniuk Medyczka, ateistka, feministka. Specjalistka w dziedzinie patomorfologii; pracuje nad doktoratem. Redaktorka Racjonalisty, nick: liliac. Mieszka w Gdańsku.
709. Władysław Loranc Doktor nauk humanistycznych, działacz społeczny i publicysta; członek zespołu redakcji Res Humana
710. Dawid Lubiszewski Absolwent filozofii, obecnie doktorant na UMK.
711. Przemysław Łucyan Ur 1982 w Warszawie. Ukończył dziennikarstwo, obecnie student politologii. Oprócz Racjonalisty współpracował oraz współpracuje z kilkoma tytułami prasowymi oraz portalami internetowymi.
712. Kamil Łuczaj Student Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zainteresowania naukowe: filozofia polska, historia myśli społecznej, socjologia płci.
713. Michał Łuczak Biolog molekularny (specjalizacja na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu). Tytuł magistra uzyskał w 2002 r. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Zajmuje się markerami molekularnymi (AFLP, SSR, STS) oraz cytogenetyką (GISH, FISH). Przedmiotem jego badań są trawy.
714. Robert Łuczkiewicz Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Studiuje zaocznie na wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMCS. Mieszka w Hrubieszowie.
715. Michał Łuczyński Ur. 1982. Magister filologii polskiej. Skończył Akademię Świętokrzyską na kierunku filologia polska. Strona www autora
716. Paweł Łuków Doktor, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, autor publikacji poświęconych filozofii moralnej I. Kanta i bioetyce. Jego główne prace to książki: "Wolność i autorytet rozumu. Racjonalność w filozofii moralnej Kanta" (1997) oraz "Granice zgody: autonomia zasad i dobro pacjenta" (2005).
717. Michael Lumish Napisał doktorat na temat historii Stanów Zjednoczonych na Pennsylvania State University, był wykładowcą na San Francisco State University oraz City College of San Francisco. Regularnie pisze w prasie oraz na własnym blogu na temat konfliktu arabsko-izraelskiego.
718. Nicklas Lundblad Ur. 1971. Szwedzki prawnik i eseista, którego główną specjalnością jest informatyka i nowe środki masowego przekazu.
719. Jerzy Luty Nauczyciel akademicki z Wrocławia.
720. Richard Lynn Ur. 1930. Emerytowany profesor psychologii, wykładał na Economic and Social Research Institute w Dublinie oraz na University of Ulster. Autor 11 książek oraz 200 artykułów. Strona www autora
721. Bartłomiej Łęczek Student trzeciego roku filozofii i drugiego roku socjologii reklamy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
722. Marcin Łętowski Ur. 1978. Absolwent socjologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się m.in. socjologią kultury popularnej oraz mediów, psychoanalizą, muzyką. Mieszka w Gruszczynie k. Poznania.
723. Daniel MacArthur Australijski badacz zainteresowany genetycznymi podstawami normalnej zmienności i powszechnymi chorobami u ludzi. Pisze o genomice ludzkiej oraz przemyśle testowania genetycznego na swojej stronie Genetic Future.
724. Eric S. MacDonald Były pastor anglikański. Jego żona po długiej chorobie, w 2007 roku zdecydowała się na eutanazję, w czym Eric McDonald ją popierał i jej pomagał. Po jej śmierci porzucił kapłaństwo i porzucił religię. Mieszka w Kanadzie. Od grudnia 2010 roku prowadzi niesłychanie ciekawy blog, Choice in Dying, poświęcony głównie eutanazji. Strona www autora
725. Denis MacEoin Były redaktor naczelny Middle East Quarterly, autor wielu książek na temat islamu, wykładowca akademicki, również autor powieści. Mieszka w Anglii. Strona www autora
726. Paulina Machiavella Aktorka, czasami aktywna fanka tytoniu, córka, doktorantka UAM, instruktorka teatralna, mama, prezes stowarzyszenia OFFERA, przyjaciółka, szczęśliwa posiadaczka równie szczęśliwej suki, żona. Nigdy nie wygrała w lotto i nie była w Australii. Największe jej dokonanie, to posiadanie konta na fb.
727. Bartosz Madejczyk Student Europeistyki na Politechnice Koszalińskiej oraz alumn Akademii Młodych Dyplomatów zorganizowanej przez Europejską Akademie Dyplomacji w Warszawie.
728. Anna Mahjar-Barducci Dziennikarka, specjalistka od spraw Afryki Północnej, współpracowniczka MEMRI.
729. Nahla Mahmoud Brytyjska działaczka na rzecz praw człowieka, była muzułmanka, pochodzi z Sudanu.
730. Hasan Mahmud Liberalny muzułmanin, mieszka w Kanadzie.
731. Azar Majedi Mieszkająca w Wielkiej Brytanii przewodnicząca Organizacji Wyzwolenia Kobiet w Iranie Strona www autora
732. Przemysław Majka Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (Katedra Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej).
733. Marta Makowska Doktor nauk humanistycznych, pracuje obecnie jako adiunkt na Wydziale Nauk Humanistycznych SGGW i wykładowca w Wyższej Szkole Promocji. Od lat zajmuje się tematyką sprzedaży bezpośredniej, wywieraniem wpływu, marketingiem farmaceutycznym i etyką biznesu. Autorka książek "Sprzedaż bezpośrednia - tajemnice i mity motywacji pracowników" oraz "Etyczne standardy marketingu farmaceutycznego". Doktorat na podstwie którego powstała druga pozycja został nagrodzony I miejscem w konkursie Verba Veritatis organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (KPF) oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.
734. Mohammad Maleki 79-letni Maleki, mieszka w Iranie, jest działaczem politycznym, członkiem antyreżimowego Ruchu Narodowo-Religijnego i publicystą „Rooz”. Po Rewolucji Islamskiej był pierwszym rektorem Uniwersytetu w Teheranie, ale w 1981 r. został uwięziony na pięć lat za przeciwstawianie się czystce na uniwersytetach prowadzonej przez założyciela Republiki Islamskiej ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego. W 2001 r. został aresztowany i uwięziony na sześć miesięcy za działalność wywrotową, a w 2009 r. był znowu aresztowany za protestowanie przeciwko oszustwom w czerwcowych wyborach prezydenckich, a także oskarżony o obrażanie Chomeiniego i Chameneiego.
735. Kenan Malik Urodzony w 1960 roku brytyjski autor indyjskiego pochodzenia, neurobiolog zajmujący się również historią nauki i specjalizujący się w filozofii biologii. W jego publicystyce wiele miejsca zajmują problemy multikulturalizmu, pluralizmu i rasizmu. Strona www autora
736. Bronisław Malinowski (1884-1942) - wybitny polski i światowej sławy etnolog, antropolog społeczny i socjolog, czołowy przedstawiciel funkcjonalizmu w antropologii społecznej. W latach 1914-1918 prowadzone przez niego badania na Nowej Gwinei i Wyspach Triobrandzkich przyniosły mu światowy rozgłos. Jest autorem tak znanych książek jak między innymi: "Argonauci z zachodniego Pacyfiku", "Magia, nauka i religia", "Życie seksualne dzikich", "Naukowe teorie kultury", "Dynamika przemian kulturowych", które należą już do ścisłego kanonu: kultury. Choć większość życia spędził poza krajem, nie tracił jednak nigdy związków z nauką polską.
737. Sławomir Mandes Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 roku obronił doktorat pt. "Pojęcie świata przeżywanego w socjologii", za który w 2004 roku otrzymał Nagrodę Premiera. Jest współautorem książki "Kapitał społeczny w małych miastach".
738. Y. Mansharof Analityk MEMRI.
739. Waldemar Marciniak Historyk, posiada specjalizację w zakresie politologii i europeistyki.
740. Witold Marciszewski Profesor zwyczajny, logik, metodolog. Strona www autora
741. Cezary Markiewicz Student filologii polskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
742. Jolanta Markiewicz Absolwentka studiów dziennikarskich i socjologicznych na UMCS w Lublinie. Zainteresowania - filozofia postmodernistyczna, zagadnienia z zakresu estetyki, klasyczne i współczesne teorie socjologiczne jak również współczesna literaratura, medioznawstwo, zwłaszcza tematyka nowych mediów. Aktualnie pracuje w warszawskim domu mediowym.
743. Władysław Markiewicz Ur. 1920. Socjolog, profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza (1966-1972) i Uniwersytetu Warszawskiego (od 1972), członek Komitetu Nauk Politycznych PAN i Komitetu Socjologii PAN, a także pracownik Wydziału Nauk Politycznych WSH w Pułtusku. B. redaktor naczelny kwartalnika "Studia Socjologiczne" (obecnie w radzie redakcyjnej). Specjalizuje się w socjologii pracy, przemysłu, narodu i stosunków politycznych. Książki: "Przeobrażenia świadomości narodowej reemigrantów polskich z Francji"; "Społeczne procesy uprzemysłowienia" (1962); "Społeczeństwo i socjologia w NRF" (1966); "Socjologia a słuzba społeczna" (1972); "Stan i perspektywy rozwoju nauk humanistycznych" (1973); "Przemiany w strukturze społecznej Polski Ludowej" (1982)
744. Łukasz Markowski Sekretarz Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja
745. Irène Maroon Publicystka, Francja
746. Petra Marquardt-Bigman Mieszka w Izraelu, wychowała się w Niemczech, pochodzi z rodziny niemieckich uchodźców z terenów dzisiejszej Polski, studiowała w USA, gdzie obroniła pracę doktorską o amerykańskim wywiadzie w nazistowskich Niemczech, prowadzi blog The Warped Mirror. Strona www autora
747. Klaudia Marzec Absolwentka I LO w Rzeszowie
748. Balli Marzec Przedstawicielka opozycji kazachskiej w Polsce. Prezes stowarzyszenia Wspólnota Kazachska. Członek Zarządu ENAR (European Network Against Racism). Członek Komitetu Doradczego działającego przy Departamencie ds. Kobiet Rodziny Przeciwdziałania Dyskryminacji Min. Pracy i Polit. Społ. Studiowała na Politechnice w Moskwie. W Polsce mieszka od 1997. Z mężem prowadzi firmę, która pomaga repatriantom.
749. Salman Masalha Mieszkający w Izraelu arabski pisarz i poeta, publikuje zarówno po arabsku, jak i po hebrajsku, często komentuje problemy polityczne Bliskiego Wschodu na łamach dziennika „Haaretz”.
750. Rafał Maszkowski Studiował astronomię w Toruniu. Działał wtedy w opozycji: pod koniec lat 80. był podziemnym drukarzem, Od roku 1992 aktywnie współtworzył kształt polskiego Internetu.Po studiach zajmował się radioastronomią w Szwecji, w Göteborgu. W latach 1992-96 stworzył i uaktualniał spis list dyskusyjnych (tzw. "listę list"), który przerodził się w "Polskie Zasoby Sieciowe" – pierwszą próbę skatalogowania zasobów informacyjnych dostępnych w polskim Internecie. Współtworzył i w 1995 roku został członkiem zarządu stowarzyszenia Polska Społeczność Internetu, a w 2000 r. brał udział w powstaniu Internet Society Poland – polskiego oddziału Internet Society.Prowadzi serwis internetowy przedstawiający krytyczną analizę Radia Maryja. Obecnie zatrudniony jest w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Strona www autora
« Pokaż poprzednich | Pokaż kolejnych »


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365