Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.482.785 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 703 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wierzymy mediom. Media "zakręcają się na prawo". Prezenterzy i dziennikarze widocznie mają jeszcze usta pełne wadowickich kremówek, dlatego nie stać ich na obiektywizm i prawdę."

Dodaj swój komentarz…
coreless   5 na 5
Artykuł ignoruje zjawisko tzw. upolitycznienia gospodarki, co w Polsce związane jest choćby z obsadzaniem stanowisk w spółkach z udziałem skarbu państwa wg tzw. klucza. Wielokrotnie o upolitycznieniu gospodarki, jako jednym z poważniejszych problemów w Polsce wypowiadał się np. prof. Balcerowicz.
Mechanizm często jest banalnie prosty. Spółka przynosi straty, następuje zmiana zarządu i kadry kierowniczej, odprawy zostają wypłacone. Następuje zmiana miejsc na karuzeli, a po kilku miesiącach koledzy znów otrzymują odprawy, i znowu czas na zmiany. Po czym wszystko zostaje po staremu. A karuzela się kręci, choć teoretycznie nie mamy do czynienia z korupcją i wszystko odbywa się zgodnie z prawem. W końcu krowy są po to, żeby je doić.
Autor: coreless  Dodano: 17-08-2011
Reklama
Poltiser - problem   1 na 1
Od 300 lat albo i dłużej polskie społeczeństwo jest systematycznie korumpowane z różnych powodów przez różnych ludzi. Konspira i pogarda dla prawa to jakby druga natura "patrioty"... U nas szybciej toleruje się pijaka i kombinatora niż uczciwego pracownika, który nie chce z innymi koni kraść... To się powoli zmienia, ale czy nie zbyt wolno?
Autor: Poltiser  Dodano: 17-08-2011
jacek35 - transformacja ustrojowa ?   2 na 2
Wydaje mi się że odwoływanie się do postawy "homo sovieticus" które przytacza Pani Monika przynajmniej w polskich warunkach nie oddaje istoty problemu. 40 lat trwania systemu jednopartyjnego nie stworzyło postaw o których pisze autorka. Pisał już o tym C.K.Norwid. Mam wrażenie że jest to pokłosie mentalności "złotej wolności szlacheckiej", polskiej megalomani elit i ich przekonaniu o wyjątkowości polskiego narodu(np. mesjanizm). Z tego wszystkiego wyrósł Polak-katolik który nie ma żadnego szacunku do własności wspólnej(państwowej). Najśmieszniejszą a zarazem nasmutniejszą sprawą jest fakt że dla polskich elit i sporej części społeczeństwa ideowość jest pustym frazesem i kpiną. W 1989 r. spora część elit które przed zmianami były w PZPR nagle stały się członkami partii prawicowych i poparły zmiany ustrojowe które mogły przynieść im korzyści(o zawłaszczaniu majątku pisze autorka). Natomiast z głównymi tezami autorki się zgadzam.
Autor: jacek35  Dodano: 18-08-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365