Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
207.675.700 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7362 tekstów. Zajęłyby one 29015 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy Trump wywoła kryzys ekonomiczny?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 44 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Wiktor Trojan - Axis Mundi
Artur Patek, Jan Rydel, Janusz J. Węc (red.) - Najnowsza Historia Świata tom 4 1995-2007

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Wiara" nie jest tak naprawdę odrzuceniem rozumu, ale leniwą akceptacją złego rozumowania. „Wiara" jest pseudo-uzasadnieniem, które pewni ludzie powtarzają, kiedy chcą o czymś twierdzić bez niezbędnych dowodów.

Dodaj swój komentarz…
Pawel - Randi...
Sceptycy nie moga oczekiwac, ze bedzie sie ich traktowac powaznie, jesli przy kazdej okazji beda sie powolywac na oszusta, jakim jest Randi. Z jednej strony mowi sie, ze nauka powinna rozstrzygac wszelkie spory, z drugiej - jako autorytet trktuje sie kuglarza bez zadnych kwalifikacji.
Autor: Pawel Dodano: 11-11-2006
Reklama
beton - spoko:)   1 na 1
Randi nie jest autorytetem naukowym, broń Boże :)
Ale ponieważ naukowcy bywają bardzo naiwni i dawali się nieraz oszukać, Randi stworzył fundację, w ramach której potencjalnych kandydatów na jasnowidzów i cudotwórców bada komsja składająca się z naukowców i iluzjonistów. Na razie jakoś nikt się przed tą komisją nie wykazał i miliona bagsów nie skasował
Sam Randi byl zdaje się niezłym iluzjonistą .Ale czy też oszustem ?

Czyżbyś uważał, że są na Ziemi ludzie obdarzeni tajemnymi mocami?

Swoją drogą bawi mnie gdy na widok sztuczek D Copperfielda ktoś zachwyca się jego zręcznością i warsztatem ale widząc znacznie słabsze sztuczki kogoś, kto podaje się za pośrednika kosmicznej czy boskiej energii - widzi w tym coś czego nie da się wytłumaczyć racjonalnie.
Autor: beton Dodano: 11-11-2006

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365