Chcesz wiedzieć więcej? Zamów dobrą książkę. Propozycje Racjonalisty:
Dodaj swój komentarz… Fred - Ksiądzjerzy Popiełuszko - ofiara ateistów -4 na 4 Rozmowa z Rafałem Wieczyńskim - reżyserem filmu Popiełuszko — Jakiego ks. Jerzego zobaczymy? — Od początku pracy nad filmem naszym pragnieniem było oddanie jak najbardziej prawdziwego wizerunku ks. Jerzego. To bardzo trudne i do końca niemożliwe, ale uczciwość wymaga postawienia sobie takiego właśnie celu. Dlatego ks. Jerzy w filmie będzie przede wszystkim pełnym życia, otwartym na ludzi i zarazem bardzo wymagającym wobec siebie kapłanem. Człowiekiem z poczuciem humoru, szczerym, konsekwentnym, ale któremu nic nie przychodzi łatwo. Ks. Jerzy dlatego stał się tak bliski ludziom, że w trudnych latach osiemdziesiątych przeżywał to samo, co oni, te same lęki, słabości, ale potrafił je w sobie pokonywać, kierując się wiarą. To, co mówił w kazaniach, sam realizował w życiu. Przezwyciężył swój strach, nienawiść do wrogów, słabość fizyczną. Wszystko to wymagało wewnętrznego zmagania się, dokonywania wyborów, aktywności. Dlatego w filmie zobaczymy człowieka energicznego, wesołego, a jednocześnie bardzo głębokiego i odważnego.
Autor: Fred Dodano: 02-02-2009
Reklama
Lucyna A co ten komentarz ma wspólnego z powyższym tekstem???
Autor:
Lucyna Dodano:
02-02-2009 Bernard Korzeniewski - fajny artykuł Naprawdę dobry, lekki tekst popularnonaukowy. Dodam małą uwagę - Hoyle wierzył, że życie jest wieczne, co było zgodne z jego teorią Stanu Stacjonarnego, a oczywiście kłóciło się z, powszechnie obecnie przyjętą, teorią Wielkiego Wybuchu. Wymyślał nawet zabawne argumenty przeciwko spontanicznej biogenezie - np. taki, że samoistne powstanie najprostszych organizmów żywych jest równie mało prawdopodobne, jak samorzutne złożenie samolotu Boeing przez wiatr wiejący przez złomowisko. Niestety, jak to często bywa u fizyków, nie bardzo rozumiał biologię.
Autor: Bernard Korzeniewski Dodano: 04-02-2009
denver - uwaga Rzecz w tym, że znane mi próby obalenia argumentacji Hoyle w zakresie możliwości spontanicznego powstania życia maja charakter opisowy (taka jak np. zrobiło to p. Korzeniewski w swojej ksiażce) lub oparte są o założenia, które czynią je nieadekwatnymi (ot choćby propozycje Dawkinsa). Osobiście nie spotkałem się z matematyczną próba zakwestionowania wywodu Hoyl'a, uwzględniającą również założenia ewolucjonizmu (w wersji STE lub heterodoksyjnej). Jeżeli ktoś dysponuje stosowną literaturą będę wdzięczny za wskazówki.
Autor: denver Dodano: 10-02-2009
Pokazuj komentarze od najnowszego Aby dodać komentarz, należy się zalogować Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto.. Reklama