Chcesz wiedzieć więcej? Zamów dobrą książkę. Propozycje Racjonalisty:
Złota myśl Racjonalisty:
Nauka jest wielką republiką z wieczystem liberum veto, wedle którego głos jednego uczonego, gdy słuszny, zmusza do posłuchu wszystkich, naturalnie nie zaraz, ale ostatecznie zawsze. Więc w imię tych praw owej wielkiej republiki naukowej, stojącej ponad narodami, państwami, autorytetami, trzeba być cierpliwym. To nie oświata, to nauka. To nie popularyzacja lecz badanie. Jeśli ktoś mniema, że nie ma..
Dodaj swój komentarz… Fred - Ksiądzjerzy Popiełuszko - ofiara ateistów -4 na 4 Rozmowa z Rafałem Wieczyńskim - reżyserem filmu Popiełuszko — Jakiego ks. Jerzego zobaczymy? — Od początku pracy nad filmem naszym pragnieniem było oddanie jak najbardziej prawdziwego wizerunku ks. Jerzego. To bardzo trudne i do końca niemożliwe, ale uczciwość wymaga postawienia sobie takiego właśnie celu. Dlatego ks. Jerzy w filmie będzie przede wszystkim pełnym życia, otwartym na ludzi i zarazem bardzo wymagającym wobec siebie kapłanem. Człowiekiem z poczuciem humoru, szczerym, konsekwentnym, ale któremu nic nie przychodzi łatwo. Ks. Jerzy dlatego stał się tak bliski ludziom, że w trudnych latach osiemdziesiątych przeżywał to samo, co oni, te same lęki, słabości, ale potrafił je w sobie pokonywać, kierując się wiarą. To, co mówił w kazaniach, sam realizował w życiu. Przezwyciężył swój strach, nienawiść do wrogów, słabość fizyczną. Wszystko to wymagało wewnętrznego zmagania się, dokonywania wyborów, aktywności. Dlatego w filmie zobaczymy człowieka energicznego, wesołego, a jednocześnie bardzo głębokiego i odważnego.
Autor: Fred Dodano: 02-02-2009
Reklama
Lucyna A co ten komentarz ma wspólnego z powyższym tekstem???
Autor:
Lucyna Dodano:
02-02-2009 Bernard Korzeniewski - fajny artykuł Naprawdę dobry, lekki tekst popularnonaukowy. Dodam małą uwagę - Hoyle wierzył, że życie jest wieczne, co było zgodne z jego teorią Stanu Stacjonarnego, a oczywiście kłóciło się z, powszechnie obecnie przyjętą, teorią Wielkiego Wybuchu. Wymyślał nawet zabawne argumenty przeciwko spontanicznej biogenezie - np. taki, że samoistne powstanie najprostszych organizmów żywych jest równie mało prawdopodobne, jak samorzutne złożenie samolotu Boeing przez wiatr wiejący przez złomowisko. Niestety, jak to często bywa u fizyków, nie bardzo rozumiał biologię.
Autor: Bernard Korzeniewski Dodano: 04-02-2009
denver - uwaga Rzecz w tym, że znane mi próby obalenia argumentacji Hoyle w zakresie możliwości spontanicznego powstania życia maja charakter opisowy (taka jak np. zrobiło to p. Korzeniewski w swojej ksiażce) lub oparte są o założenia, które czynią je nieadekwatnymi (ot choćby propozycje Dawkinsa). Osobiście nie spotkałem się z matematyczną próba zakwestionowania wywodu Hoyl'a, uwzględniającą również założenia ewolucjonizmu (w wersji STE lub heterodoksyjnej). Jeżeli ktoś dysponuje stosowną literaturą będę wdzięczny za wskazówki.
Autor: denver Dodano: 10-02-2009
Pokazuj komentarze od najnowszego Aby dodać komentarz, należy się zalogować Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto.. Reklama