Chcesz wiedzieć więcej? Zamów dobrą książkę. Propozycje Racjonalisty:
Dodaj swój komentarz… nexx Zgadzam się z Darwinem, ale tylko w części dostosowywania się gatunków do środowiska w którym przyszło im żyć. Natomiast jego model nie jest w stanie wyjaśnić ich powstawania. Co nie znaczy oczywiście, że wierzę iż dziadek siedzący na chmurce wszystko stworzył kilka tysięcy lat temu. Czy jesteśmy inteligentnym projektem, czy efektem jakiś eksperymentów genetycznych czy czymś innym, nie wiem. Ale w czasach Darwina wiedza o komórkach, jak one żyją i funkcjonują była w powijakach. Więc ni jak nie przystaje do tego co wiemy dziś. Więc uparte trzymanie się jego teorii świadczy tylko o zatrzymaniu się w rozwoju. Tu polecam wykłady mikrobiologa Bruce'a Liptona oraz film na youtube
www.youtube.com(*)4dS_E&feature=player_embedded. To bardzo wiele wyjaśnia
Autor:
nexx Dodano:
07-08-2013 Reklama
Szarycz Zbigniew - cywilizacyjnego postępu nie wymodlisz 4 na 4 "Niewątpliwie ze wszystkich prób opisu świata, najbardziej bliskie prawdzie jest podejście naukowe" To "podejście naukowe" jest, niedoskonałym wprawdzie, ale jedynym prawdziwym opisem świata. Inne opisy to albo celowe kłamstwa, albo wytwory ludzkiej fantazji, pozbawionej możliwości właśnie opisu naukowego, i są najbardziej odległe prawdzie .
mieczysławski - błędne rozumienie ewolucji 3 na 3 "A przyklady zachowan wokol relacji seksualnych, sugerujace dosc naiwnie celowosc reprodukcyjna nie sa wiarygodne, biorac pod uwage, ze rownoczesnie zaopatrujemy sie w kondony, spirale , tabletki a w ostatecznosci aborcje. Przeczy to powyzszej teorii ewolucji, ktora mialaby"madrze" selekcjonowac zachowania kontraproduktywne nie prowadzace do przedluzenia gatunku, Przeciez w rezultacie rodzi sie coraz mniej dzieci" Aborcję i antykoncepcję mamy też w świecie zwierząt. Strategia maksymalnego rozrodu jest skuteczna tylko dla niektórych gatunków. Dzieci umierające z głodu to bardzo przykry widok, a wystarczyłoby założyć prezerwatywę lub połknąć pigułkę. Sensowne jest w czasie głodu zaniechanie rozrodu i skupienie się na opiece nad wcześniej urodzonymi dziećmi. Taką strategie stosuje wiele zwierząt. Bezwarunkowe płodzenie to przykład głupoty, skazanej na klęskę.
stockholm1 Nalerzy miec sie na bacznosci poslugujac sie, jak autor, okresleniami jak "natura nie zostala stworzona dla nas". Sugeruje to, ze istnieje jednak jakis stworca i celowosc. Teleologia i teoria "inteligent design" nie ma poparcia w obserwacji swiata. A przyklady zachowan wokol relacji seksualnych, sugerujace dosc naiwnie celowosc reprodukcyjna nie sa wiarygodne, biorac pod uwage, ze rownoczesnie zaopatrujemy sie w kondony, spirale , tabletki a w ostatecznosci aborcje. Przeczy to powyzszej teorii ewolucji, ktora mialaby"madrze" selekcjonowac zachowania kontraproduktywne nie prowadzace do przedluzenia gatunku, Przeciez w rezultacie rodzi sie coraz mniej dzieci. A homoseksualni? Faktem jest ze seks jest oddzielony od reprodukcjii i laczy sie z nia dosc przypadkowo. Sluzy do innych tez celow jak oznaczanie hierarchi i wladzy, cel rozrywkowo-hedonistyczny, spajanie relacjii . Biologizm to doktryna pokrwna religii, ze jestesmy niewolnikami wyzszej sily, i niewiele mozemy zdzialac i nie wiem czy jest sens ubolewac ze tak malo osiagnelismy. Tu autor jest troche "religijny". Ciesze sie jednak, ze dzieki nauce nie zjedza mnie pasozyty od wewnatrz, bo sa tabletki. Jest to wspanialy przyklad wygranej walki z bogiem czy natura.
mieczysławski - Samolubny gen i Naga małpa 3 na 3 "Samolubny gen" i "Naga małpa" nadal budzą wiele emocji. Wielu Polaków to romantycy - "wiara i czucie silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko". Twierdzą, że nauka nie ma prawa obnażać człowieka z mistycznej otoczki duchowości, bo zostaje tylko "naga małpa". Determinizm genetyczny (według Dawkinsona) mówi, że wolna wola jest złudzeniem, uczucia to pierwotne instynkty, umysł ludzki jest całkowicie zależny od genów. Świadomość, to też produkt ewolucji. Co dał człowiekowi duży mózg? Mamy zachowania zdeterminowane genetycznie i kulturowo. Zachowania kulturowe (memy) istnieją dzięki dużemu mózgowi. W warunkach szybkich zmian środowiskowych (np. klimat kilkakrotnie radykalnie zmieniał się w historii człowieka), innowacyjność i gromadzenie doświadczeń przodków daje przewagę nad instynktem, bo ewolucja często nie nadąża za zmianami środowiska (wielkie wymierania). Kulturowo uwarunkowane też są niektóre zachowania seksualne, ciekawy jest przykład misia pandy, z który nie chciał płodzić potomstwa w niewoli, pomocne były filmy pokazujące kopulację misiów na wolności. Romantycy mówią, że bez pierwiastka "duchowego", wiary w siły nadprzyrodzone, nie ma człowieczeństwa, teoria ewolucji obraża uczucia religijne, są naciski na wprowadzenie "inteligentnego projektu".
sinapis - @Tadeusz Klonowski 1 na 1 "Nie wiadomo, czy będzie to w pełni możliwe, bo nie wiadomo jak trwałe są zapisy genetyczne." Wiadomo - bez zapisu genetycznego ludzkość przetrwałaby góra dziesięć minut.
Tadeusz Klonowski - balast Ludzkość powoli stara się oderwać od przejętych w spadku po naturze odruchach. Miną jednak jeszcze wieki zanim przestaniemy zabijać nie tylko współbraci ale także inne formy życia, które nam nie zagrażają. Nie wiadomo, czy będzie to w pełni możliwe, bo nie wiadomo jak trwałe są zapisy genetyczne.
Bill Kilgore - Błąd merytoryczny 2 na 2 Koniki polne (czy w ogóle rząd Orthoptera (Prostoskrzydłe) przechodzą przeobrażenie niezupełnie, w związku z tym nie mają stadium larwy (gąsienicy), tylko nimfy, które przypominają od razu dojrzałego owada (imago).
Marcin_ 1 na 1 Fajny artykuł. Gratuluje jasnego i klarownego podejścia do sprawy. Chciał bym jednak zwrócić uwagę, że o ile się nie mylę to badania naukowe ujawniły obecność węglowodorów poza naszą galaktyką a nie węglowodanów czyli cukrów.
rare species 1 na 1 To nie minister oświaty, ale jego ojciec.
Pokazuj komentarze od pierwszego Aby dodać komentarz, należy się zalogować Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto.. Reklama