Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.454.573 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 701 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Polska jeszcze nie zginęła, potem niemal zginęła, wreszcie po słynnych osiemnastu dniach, zginęła: jak i dzisiaj, na przekór śląskim i wschodniopruskim ziomkostwom, Polska jeszcze nie zginęła."
Komentarze do strony Aspołeczne daniny

Dodaj swój komentarz…
tom - no i co ? no i nic!   1 na 1
Pomimo tego że zapisuję ten komentarz pod tym konkretnym tekstem, w zasadzie odnosi się on do wszystkich tekstów podatkowych na protalu. Rzeczy o których panowie piszecie to powszechnie znane fakty. Za dużo biurokracji podatkowej, milion ulg i zwolnień, skomplikowany system podatkowy itd, itp. Ja bym oczekiwał - jeżeli już ktoś pisze o podatkach w Polsce- żeby proponować kierunki systemowych zmian i dać więcej konkretów. Wobec ich braku teksty z tego działu powinny znaleźć się w dziale polityka lub populizm a nie prawo podatkowe i gospodarcze. W przeciwnym razie skutkiem takiego podejścia do tematu będzie zniechęcenie czytelników, cojuż się zauważa w tym dziale patrząc po komentarzach.
Autor: tom Dodano: 22-08-2007
Reklama
mate21 - odpowiedź
Problem chyba polega na tym, że żadna z osób pisząca odnośnie podatków zbytnio się tą tematyką nie interesuje, ale to prawda, że teksty bardziej przypominają jakąś publicystykę niż analizę regulacji prawa podatkowego, ani słowa np. o podwyżce VATu od przyszłego roku, o nowej ustawie finansów publicznych obowiązującej od 1 stycznia 2010 r. mającej przybliżać nasz budżet do budżetu zadaniowego, pod tym względem portal chyba trochę kuleje. Co do narzekania na administrację to sprawa się trochę komplikuje od czasu wejścia do UE, musimy się trzymać regulacji także unijnych, opierać się na orzeczeniach ETSu, problem w tym, że starsza część pracowników administracji podatkowej raczej się na tym nie zna gdzieś na poziomie gminy, trochę inaczej wygląda to na gruncie urzędów skarbowych, czy poziom wyżej izb skarobowych, tam na prawdę pracują praktycy. Co do utudnień systemu podatkowe to po części wina orzecznictwa, czasem sądy zmieniają linie orzekania kierując się innym rodzajem wykładni,a na pracedens w naszym prawie powołać się nie można
Autor: mate21  Dodano: 15-12-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365