Złota myśl Racjonalisty: "Napatrzył się i wciąż nie mógł zrozumieć - co za fatum wisi nad tym nieszczęsnym krajem, co za przekleństwo, że jeśli nawet pojawiał się tu ktoś porządny, to albo zaraz znikał nie wiedzieć gdzie, albo po fakcie okazywał się zupełnie inny i tak czy owak do wyboru zostawali tylko kretyni i złodzieje, świnie i dupy wołowe, cynicy i nieudacznicy - i proszę, wybieraj, chciałeś wolności, chciałeś demokracji..
Wydarzenia Studenci z Politechniki Wrocławskiej najlepsi w Barcelonie (10-07-2014)
Nasi studenci triumfują w konstrukcji samolotów, łazików marsjańskich, bolidów - czas na motocykle.
Studenci Politechniki Wrocławskiej zwyciężyli w międzynarodowych zawodach Smart Moto Challenge 2014, które odbyły się w Barcelonie. Ich Lekki Motocykl Elektryczny pokonał wszystkie ekipy i tym razem - w przeciwieństwie do ubiegłego roku - wrócił bezpiecznie do Polski.
Rok temu studenci z Politechniki Wrocławskiej w tym samym konkursie zajęli trzecie miejsce, ale po zawodach ich wynalazek skradziono. Tym razem obyło się bez niemiłych niespodzianek.
Polacy wygrali w klasyfikacji generalnej zawodów, w których uczestniczyło 10 zespołów z Hiszpanii, Rosji, Ekwadoru. Motocykl członków Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych PWr otrzymał także wyróżnienie za design oraz najlepszy biznesplan.
Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych PWr
"Prace nad motocyklem rozpoczęliśmy już w październiku 2013 roku. Nasz piętnastoosobowy zespół spotykał się od tego czasu regularnie. Oprócz projektowania i konstruowania zajmowaliśmy się także szukaniem partnerów biznesowych czy też logistyką podróży do Hiszpanii" - opowiadał koordynator projektu Radosław Czahajda.
Zwycięski pojazd wyróżnia bardzo niski koszt eksploatacji. "Silnik bezszczotkowy wbudowaliśmy w piastę koła. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się martwić o awarie" - tłumaczy koordynator projektu i dodaje, że w pełni naładowana bateria pozwala przejechać motocyklem aż 70 kilometrów.
W październiku w Moskwie odbędą się kolejne zawody, w których wezmą udział zawodnicy z PWr. "Motocykl jest świetny, ale wciąż może być jeszcze lepszy. I nad tym będziemy teraz pracować" - zapewnia Czahajda.
Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz zdjęcia są dostępne na profilu koła naukowego PiRM na Facebooku: https://www.facebook.com/knpirm