Wszyscy chcą dobrać się do polskich bogactw naturalnych. Amerykanie wyhamowali projekty podatku cyfrowego w Polsce, obecnie postulują redukcję podatku od kopalin, by koncerny amerykańskie mogły wreszcie kopać w Polsce.
Ross Marchand, dyrektor ds. polityki w Taxpayers Protection Alliance, wyjaśnia o co chodzi: "Większość świata nie zdaje sobie sprawy, że Polska ma większe rezerwy miedzi i srebra niż zagłębia mineralne, takie jak Chiny i Kongo." Możemy też dodać: Polska ma większe zasoby miedzi i srebra niż USA czy Rosja, nie wspominając reszty Europy.
Pojawił się pierwszy naprawdę sensownie brzmiący projekt budowy elektrowni atomowej w Polsce. Firma Synthos Michała Sołowowa podpisała porozumienie z amerykańską firmą GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) w sprawie budowy w Polsce małej elektrowni atomowej o mocy 300 MW. W oparciu o umowę w ciągu 10 lat może powstać w Polsce pierwszy reaktor wodno-wrzący. Najciekawsza tutaj jest cena: szacowany koszt wynosi 1 mld dolarów. Tak niska cena ma być możliwa do osiągnięcia dzięki temu, że innowacyjny mały ..(jeszcze 2086)»
Krytycznie zagrożony wyginięciem w Europie gatunek makroglonu - ramienicy (krynicznik połyskujący), który od ok. 60 lat nie występował w Polsce, został znaleziony w jeziorze Jeleń w woj. pomorskim - ustalili naukowcy z Poznania.
Ramienica krynicznik połyskujący (Nitella translucens) zaniknęła w Polsce w latach 60. Po raz ostatni odnotowano ją tylko w jednej lokalizacji w starorzeczu Wisły i w jeziorze w południowo-zachodniej części kraju.
Ramienice to makroglony - zielone rośliny, które żyją na dnie zbiorników wodnych. W Polsce jest ich ponad 30 gatunków. Do niedawna badacze byli przekonani, że ramienica - krynicznik połyskujący bezpowrotnie ..(jeszcze 3665)»
Zmarł Jan Szyszko, profesor nauk leśnych, autor ponad 100 publikacji naukowych, inicjator i promotor ważnych badań na temat bilansu i wymiany węgla w drzewostanach, Niemcy przyznali mu tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Lüneburgu. Założył i prowadzi prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych, w której prowadzone są badania nad podnoszeniem zdrowotności lasów i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego.
W ostatnim wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennie mówił:
Jacek Liziniewicz: ..(jeszcze 3574)»
Nadal możemy spokojnie jeść czerwone i przetworzone mięso, ponieważ nie ma dowodów, że jest ono niebezpieczne - takie są konkluzje nowego międzynarodowego przeglądu badań.
Międzynarodowy zespół naukowców wyodrębnił dowody łączące mięso z poważnymi problemami zdrowotnymi, jak nowotwór czy dolegliwości kardiologiczne, wskazując, że są one na tyle słabe, że nie ma powodów zdrowotnych do ograniczania spożycia mięsa. Badanie międzynarodowego zespołu 14 naukowców opublikowane w czasopiśmie Annals of Internal Medicine.
Wyniki te stoją w sprzeczności z rekomendacjami płynącymi od organizacji takich jak Światowy Fundusz Badań nad Rakiem (WCFR) ..(jeszcze 2151)»