Złota myśl Racjonalisty: Argument, że wiara i religia czynią ludzi lepszymi albo też próbują ich ucywilizować, należy do tych, które ludzie wysuwają, kiedy już wyczerpali wszystko, co mieli w zanadrzu.
Według danych statista.com, w Polsce jest największy europejski odsetek gospodarstw, które posiadają co najmniej jednego psa (42%). Podobny odsetek znajduje się także w Rumunii (42%) oraz w Czechach (41%). Najrzadziej z kolei psy posiadają Grecy (14), Szwedzi (15%) oraz Austriacy (17%).
Największymi kociarzami są Rosjanie (59%), Rumuni (47%) oraz Łotysze (38%). W Polsce koty także są dość popularne, bo posiada je 32% gospodarstw. Najmniej popularne są w Hiszpanii (11%), na Słowacji (15%) oraz w Irlandii (17%).
Na poniższej mapie kolor czerwony pokazuje kraje, gdzie popularniejsze są koty, zaś kolor zielony - te, które bardziej lubią ..(jeszcze 2254)»
Okazuje się, że zapóźnienie polskiego rynku pracy może się stać atutem w czasie pandemii. Otóż Polska jest ostatnim krajem w Unii Europejskiej, gdzie wciąż funkcjonuje wiele szwalnii, zatem możemy efektywnie przestawić potencjał produkcyjny na wytwarzanie maseczek ochronnych tak obecnie potrzebnych nie tylko Polsce, ale i Europie. W tym celu Agencja Rozwoju Przemysłu skonsolidowała 200 polskich szwalni pod szyldem "Polska Szwalnia", do czego weszli nie tylko wielcy producenci jak 4F, LPP, Ptak, ale i szereg małych. Wszystkie podmioty prowadzą działalność na terenie Polski, zatrudniają polskich pracowników i w produkcji korzystają z krajowych dostawców. Do czerwca Polskie Szwalnie ..(jeszcze 2960)»
Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ogłosił, że stworzył substancję, która silnie hamuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Badacze są zdania, że wyniki są obiecującym pierwszym krokiem na drodze do przygotowania leku.
"Opracowana przez nas substancja jest innowacyjna w skali świata" - powiedział w piątek PAP wirusolog prof. Krzysztof Pyrć.
Przygotowana przez naukowców z UJ substancja to związek chemiczny o nazwie HTCC. Silnie hamuje ona zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, ale i też jego nie mniej groźnym kuzynem MERS-CoV.
Naukowcy potrzebują partnera komercyjnego lub instytucjonalnego, ..(jeszcze 1838)»