Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.454.355 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 701 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wierzę w to, że jakiś Bóg dał nam przykazania moralne na kamiennych tablicach. Musimy się zdać na samych siebie i na własny rozsądek, żeby wytworzyć możliwie spójne stanowisko".
Nowinki i ciekawostki naukowe
Ekologia
Łódzkie i Małopolskie racjonalizują zużycie energii (02-06-2014)

Stworzenie Łódzkiego Centrum Efektywności Energetycznej planuje Politechnika Łódzka. Ma ono służyć przedsiębiorcom i naukowcom, którzy będą opracowywać i wdrażać rozwiązania materiałowe i technologiczne na potrzeby budownictwa energooszczędnego i tzw. zero-emisyjnego.

Politechniki Łódzka i Krakowska wraz w władzami województw łódzkiego i małopolskiego, a także przedstawicielami biznesu krajowego, austriackiego i niemieckiego planują budowę strategicznego partnerstwa w obszarze nauki, badań i rozwoju. Ma ono służyć m.in. poprawie efektywności energetycznej w perspektywie do roku 2020.

"Mamy nadzieję, że już wkrótce powołane zostanie Łódzkie Centrum Efektywności Energetycznej przy Politechnice Łódzkiej służące przedsiębiorcom i naukowcom z województwa łódzkiego - mówi prof. Ireneusz Zbiciński, dziekan wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (IPOŚ). - Chcemy skorzystać z doświadczeń Krakowa, gdzie działa już Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego przy Politechnice Krakowskiej".


freedigitalphotos.net

Wydział IPOŚ podejmuje kolejne przedsięwzięcie dotyczące efektywności energetycznej w obszarach mechaniki, elektrotechniki, budownictwa i inżynierii środowiska. Władze i pracownicy wydziału korzystają z doświadczeń uzyskanych w czasie realizacji projektu polsko-niemieckiej współpracy, zmierzającego do opracowania nowatorskiej technologii fasad dla potrzeb budynków o zerowej emisji energii. Projekt ten prowadzony jest w partnerstwie z polskim przedsiębiorstwem Sto-ispo oraz niemiecką firmą Envidatec GmbH, a partnerem naukowym jest Hamburg University of Applied Sciences.

Jak przypomina rzecznik uczelni Ewa Chojnacka, konieczność wprowadzenia rozwiązań materiałowych i technologicznych poprawiających standard energetyczny nowych i istniejących technologii przemysłowych dostrzegł już przed kilku laty Parlament Europejski. Od 2020 roku (od 2018 r. dla obiektów użyteczności publicznej) wszystkie nowo wznoszone i gruntownie remontowane budynki powinny być prawie zero-energetyczne lub prawie zero-emisyjne.

PAP - Nauka w Polsce


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26284 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365