Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.454.623 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 701 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Człowiek wciąż ma emocje na poziomie epoki kamienia łupanego, instytucje ze średniowiecza, a technikę o boskich możliwościach."
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Centrum Nauki Kopernik przywitało 4-milionowego gościa (09-08-2014)

27-letni Damian z Wałcza został 4-milionowym gościem Centrum Nauki Kopernik. Razem z narzeczoną Pauliną odwiedził Warszawę po raz pierwszy, a Kopernik był pierwszym miejscem, które postanowili zobaczyć.

Centrum od otwarcia w listopadzie 2010 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. "Cztery miliony osób to bardzo duża liczba. Kim są nasi goście? Stworzenie jednolitego portretu zwiedzającego jest niemożliwe ze względu na ogromne bogactwo zainteresowań i oczekiwań wszystkich odwiedzających Kopernika. Można tu spotkać najmłodszych i seniorów, mieszkańców dużych miast i małych wiosek, osoby reprezentujące wiele zawodów. Centrum odwiedza się z przyjaciółmi, rodzinnie, w grupach zorganizowanych, z klasą, parami lub w pojedynkę. Bo to miejsce tak samo różnorodne, jak potrzeby jego odbiorców" - zaznacza rzecznik Centrum Nauki Kopernik Katarzyna Nowicka w przesłanym w środę komunikacie.


4-milionowy zwiedzający Centrum Nauki Kopernik, 27-letni Damian z Wałcza i dyr. CNK Robert Firmhofer. Foto: CNK

Jak podkreśla, stworzenie miejsca, w którym odmienni odbiorcy znajdą coś dla siebie, jest bardzo trudnym zadaniem. Atrakcje uniwersalne z reguły się nie sprawdzają. "Dlatego działania skierowane do różnorodnych osób również powinny być różnorodne, prowadzone niezależnie od siebie. Staramy się to robić w Centrum Nauki Kopernik. Obserwujemy potrzeby rozmaitych grup i przygotowujemy dla nich specjalną ofertę" - zaznacza Nowicka.

Obecnie CNK udostępnia zwiedzającym ponad 450 eksponatów w sześciu galeriach, oferuje pokazy w Teatrze Wysokich Napięć oraz w Teatrze Robotycznym. Poza tym prowadzone są zajęcia w laboratoriach edukacyjnych (chemicznym, fizycznym, biologicznym i pracowni robotycznej), warsztaty familijne, a także wieczory dla dorosłych. W planetarium Niebo Kopernika można z kolei zobaczyć pokazy na żywo, filmy oraz posłuchać muzyki pod gwiazdami.

"Niektórych przyciągają konkretne tematy i możliwość spojrzenia na nie z różnych perspektyw. Inni wolą wykłady znanych autorytetów, samodzielne eksperymentowanie pod okiem specjalistów. Kolejni - skupiają się na ofercie kulturalnej, dającej sposobność obcowania ze sztuką. Są też tacy, którzy poszukują czegoś, co rozbudzi ich ciekawość i zainspiruje do dalszych poszukiwań. Staramy się identyfikować potrzeby i wychodzić im naprzeciw. Badamy satysfakcję naszych gości, prosimy ich o sugestie" - podkreśla rzecznik CNK.

W najbliższym czasie najbardziej w CNK zmieni się przestrzeń galerii "Korzenie cywilizacji", w której trwają prace rearanżacyjne. Eksponaty są odnawiane, zmieniane i przestawiane. Jak zapewniają twórcy placówki, uzyskana w ten sposób przestrzeń będzie bardziej zaskakująca, a także więcej miejsca będzie można przeznaczyć na wystawy czasowe. Najbliższej można spodziewać się już wczesną jesienią. Zmiany szykują się też w planetarium Niebo Kopernika, które zamierza rozszerzyć repertuar "Koncertów pod gwiazdami". Po muzyce klasycznej i jazzie przyjdzie czas na koncerty dla najmłodszych.

Poza tym niedługo Centrum Nauki Kopernik planuje otworzyć ogród na swoim dachu. Z niego będzie można podziwiać panoramę Warszawy i obserwować nadwiślańską przyrodę. Ogród będzie przestrzenią dostępną dla wszystkich chętnych, a wstęp do ogrodu będzie bezpłatny.

PAP - Nauka w Polsce. Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26284 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365