Chcesz wiedzieć więcej? Zamów dobrą książkę. Propozycje Racjonalisty:
Dodaj swój komentarz… hector 1 na 5 Jednym slowem wolnomularstwo to pic na wode fotomontaz! Zawsze mialem takie wrazenie, ze sluzy bardziej za chlopca do bicia, obok zydow, komunistow i cyklistow! Wplyw wolnomularstwa na emancypacje spoleczenstwa jest praktycznie zaden. Take towarzystwo wzajemnej adoracji!
Autor:
hector Dodano:
17-06-2011 Reklama
Mariusz Agnosiewicz - @hector 3 na 3 Hectorze, wpływ wolnomularstwa na emancypację społeczeństw jest realny i znaczący. Poczytaj dostępną literaturę, zaczynając od działu wolnomularskiego w Racjonaliście oraz strony
www.wolnomularstwo.pl Kiedyś może wydamy osobną książkę o roli masonów w laicyzacji.
Violento 2 na 4 To naprawdę żałosne... "tolerancyjni", "nieagresywni" itd., itp.. Zupełnie jak PO - mieszaj ich z błotem, odsądzaj od czci i wiary, oskarżaj o kłamstwa, zdradę, pluj na nich, a oni pokornie i spokojne udają że deszcz pada (bo są zbyt "grzeczni"). Jeżeli polskie wolnomularstwo uważa się za coś więcej niż towarzystwo wzajemnej adoracji, to niech zacznie wykazywać się odpowiedzialnością, weźmie za robotę i zacznie coś robić, bo to co od dłuższego czasu wyprawia KK w Polsce WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA!
hector Zaraz, mowie o tylko Polsce. Zreszta artykul dotyczyl wolnomularstwa polskiego!
Autor:
hector Dodano:
17-06-2011 Mariusz Agnosiewicz - @Hector 2 na 2 W odniesieniu do polskiego również komentarz był nietrafiony. W książce Karola Wojciechowskiego można znaleźć dowody. Przeczytaj proszę ten tekst:
wolnomularstwo.(*)tent&task=view&id=87&Itemid=28 Jak pisałem, moim zamiarem jest, aby kiedyś opublikować pracę na temat roli masonerii w laicyzacji.
Aiwass 3 na 3 Myślę że nasi Mularze robią co mogą w tym naszym Ciemnogrodzie. Poza tym uważam że dyskretnym działaniem można więcej osiągnąć niż głośnym opluwaniem. Kościoła i rządów pro-kościelnych nie da się zmienić, trzeba zacząć od zmiany myślenia zwykłych ludzi, to jest walka która w przypadku naszego społeczeństwa może trwać dziesiątki lat. Droga do laicyzacji na wzór zachodnich krajów jest i będzie długa i kręta ale najważniejsze że się rozpoczęła. Zawdzięczamy to właśnie m.in. takim wolnomyślicielskim organizacjom jak Wielki Wschód Polski.
Autor:
Aiwass Dodano:
17-06-2011 hector 3 na 5 Masoni w Polsce to jak sakki w krolestwie dinozaurow, pzremykaja sie nocami z nory do nory i czekaja az p...nie meteoryt!
Autor:
hector Dodano:
17-06-2011 Mariusz Agnosiewicz - @Hector 1 na 1 Proszę o trzymanie poziomu wypowiedzi.
hector Nie rozumiem! Slowo "pieprznie" nawet nie wiem czy do slow wulgarnych mozna zaliczyc! Ale jesli tak- to zmieniam na "walnie"
Autor:
hector Dodano:
17-06-2011 Violento - @Aiwass 5 na 5 "Myślę że nasi Mularze robią co mogą w tym naszym Ciemnogrodzie" Na czym bazujesz tą opinię? To wyłącznie domysły, czy masz jakieś konkrety? Po pierwsze - nie zgadzam się, a po drugie - sam sobie przeczysz. Zgadzam się z tym, że zacząć trzeba od zmiany myślenia zwykłych ludzi, ale nie osiągnie się tego przez dyskretne działanie. Zwykły człowiek musi widzieć, że MOŻNA krytykować Kościół otwarcie i w sposób zdecydowany. Zwykłemu człowiekowi znacznie łatwiej coś przyjdzie, jeżeli zobaczy jak parę osób (najlepiej jakichś autorytetów) to robi. Bo jeżeli oni mogą - to dlaczego ja nie? Dyskretnym działaniem można załatwić coś dyskretnie, ale to w żaden sposób nie zmieni myślenia zwykłego człowieka. Zwykły człowiek musi mieć rzeczy pokazane w sposób jasny i czytelny. Dyskretnego działania zwykły człowiek nie zobaczy. Jeśli o to chodzi, to dobrym przykładem jest Richard Dawkins. Nie chowa się po kątach, tylko dumnie, z podniesionym czołem mówi to, co ma do powiedzenia.
CHOLEWA - Przed kilku laty 2 na 2 w Racjonaliście kupiłem Laickie mowy sejmowe Kazimierza Czapińkiego. Lektura "Mów" sprawiła mi ogromną przyjemność i żal zarazem, że dziś od czasów przemian ustrojowych takich mówców kompetentnych w Sejmie nie ma. Wystarczy jedno zdanie:religia nie traci na oddzieleniu państwa od Kościoła. Tadeusz Gałecki pseudonim Andrzej Strug, to swietny pisarz nie tylko patriotyczny( w kilku jego ksiązkach widoczne są ślady przynalezności do masonerii) ale krytyk patologii kapitalizmu(Miliardy). Posiadam 6 jego autorstwa powieści, jak np. Pokolenie Marka Świdy. Nie zgadzam się z przeciwnikami masonerii w komentarzach.
aljen @ Violento: chyba trochę upraszczasz. Oczywiście, że opinie i zachowania muszą kiedyś trafić do społeczeństwa, ale w tym celu muszą być sformułowane, wypracowane, dopracowane, doszlifowane - inaczej mamy do czynienia z punkiem (nie twierdzę, że punk nie zmenił myślenia, sam miałem z nim trochę do czynienia we wczesnych 80ych - ale jego wpływ był jednak bardzo ograniczony). I tu ma sens przemyśleć i wypróbować to i owo w dyskretnych ramach, nie uważasz? To trochę jak z nauką przyrodniczą, której poszczególne zdobycze kiedyś tam znajdują zastosowanie praktyczne. Albo jak z Formułą 1, gdzie niegdyś wprowadzone i przetestowane wynalazki już od dawna mamy w naszych autach.
Autor:
aljen Dodano:
19-06-2011 ARGutowski Do Hectora: po epoce kredy nastanie kenozoik, a z nim czas mamutów i tygrysów szablozębnych ;-). I mizernych gadzin - padalców, ze strachem przemykających spod kamienia pod kamień. Swoją drogą cieszę się, że w można znaleźć coraz więcej pozycji po polsku na temat wlm. liberalnego - dotychczas w zgłębianiu tego tematu ograniczała mnie szczególnie nieznajomość języka francuskiego.
Hans Kloss - Wolnomularstwo dziś 1 na 1 Nie jestem pewien, czy można zostać byłym wolnomularzem: sądząc z tego, co czytałem na ten temat, jest to decyzja życiowa. Można natomiast wystąpić z jakiejś loży, co podobno nie zwalnia jednak z obowiązku tajemnicy. Tajemnicą objęte są również dane osobowe żyjących działaczy lóż, choćby ze względu na bezpieczeństwo ich rodzin. Nie wiem też, czy oni, aktywiści lóż mogą na to zezwolić z tego samego powodu. Nie przesadzałbym z podkreślaniem znaczenia Wolnomularstwa w nowoczesnym społeczeństwie, a w I., II. I III. RP w szczególności. Mason Stanisław August Poniatowski utopił we krwi powstanie chłopskie, podobnie, jak wolnomularscy oficerowie carscy w XVIII i XIX wiecznej Rosji (źródło – Ludwik Hass). Masoni odegrali pozytywną rolę w stworzeniu świeckiego szkolnictwa w Belgii w latach 30-tych XIX w., ale nie wpłynęli na powstrzymanie fali antysemityzmu w Europie XIX i XX w. i, pomimo wysokiej liczebności lóż (ok. 80 000 członków), zupełnie zawiedli w Republice Weimarskiej i III Rzeszy. Jedynym krajem, gdzie loże wpływają na codzienną politykę jest obecnie Francja (około 300 000 aktywnych członków lóż).
Pokazuj komentarze od najnowszego Aby dodać komentarz, należy się zalogować Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto.. Reklama