Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.416.786 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 697 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Dlatego - uwzględniając wszystkie zastrzeżenia, jakie uczyniłby filozof nauki odnośnie pojęcia prawdy, która w nauce nigdy nie jest ostateczna i zawsze podlega weryfikacji - musimy powiedzieć, że teoria ewolucji jest po prostu prawdziwa.

Dodaj swój komentarz…
Pa™an   1 na 1
Lepiej wygląda "origami" niż "orgiami".
Autor: Pa™an  Dodano: 17-08-2010
Reklama
Fizyk - tumaczenie "degrees of freedom"   1 na 1
Naukowcy zajmują się stopniami swobody a nie "stopniami wolności".

Edycja: zgubiłem "ł" w tytule ale nie mam możliwości dodania.
Autor: Fizyk  Dodano: 17-08-2010
Koraszewski - błędy
Obaj panowie macie "świętą" rację, błędy poprawione.Dziękuję za szybką reakcję.  
Autor: Koraszewski  Dodano: 17-08-2010
CHOLEWA - Nie bardzo ta zabawa   1 na 1
mnie przekonuje . Lepiej byłoby użyć komputerów o wielkiej mocy obliczeniowej z dobrym oprogramowaniem; USA posiada ich ponad 400. Jeszcze lepsze będą komputery wykorzystujące spiny elektronowe . Badanie białek na poziomie molekularnym jest rzeczywiście zadaniem piekielnie trudnym( dlaczego nie mówimy boskim ?). Kolejność aminokwasów w łańcuchu określa strukturę pierwszorzędową białka; skręcony łańcuch helisy daje strukturę drugorzędową; ta helisa się zagina, załamuje w różnych kierunkach , tworząc trzeciorzędową strukturę przestrzenną i to dla każdego białka inaczej . Poszczególne fragmenty helisy są zdeterminowane oddziaływaniem sąsiednich fragmentów i środowiskiem zewnętrznym w stosunku do konkretnego białka. Ponieważ różnimy się karnacją , kolorem oczu , włosów... to i białkami się różnimy. O tym z kolei decyduje DNA w chromosomach. Dodajmy, że o trwałości białka decydują najsłabsze wiązania wodorowe . Wspomnę jeszcze o orbitalach , wiązaniach, kowalencyjności . Pisząc , popijam wodę mineralną i pomyślałem , że zbliżają się do siebie dwie cząsteczki wody . Jak one ustawią się względem siebie ? Czy puzzle to rozwiążą ?Wg mnie wystarczy znależć takie ich położenie , w którym energia wzajemnego przyciągania będzie największa.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 18-08-2010
Łukasz Biały   1 na 1
Cholewo, przeczytaj tekst dokładnie - puzzle rozwiążą bez problemu podany przez Ciebie problem wody, bo naukowcy tworząc je wbudują w reguły prawa fizyki i chemii. Natomiast co do używania superkomputerów - przecież napisali jasno, że ludzie potrafią konstruować nowe algorytmy, których najnowsze oprogramowanie nie potrafi jeszcze zastosować. Tu akurat przewaga tego podejścia wydaje mi się oczywista - ludzki mózg jest w wielu kwestiach lepszy od superkomputerów :D
Autor: Łukasz Biały  Dodano: 20-08-2010
nonieważneee - moje wrażenia
Ad: "gra jest zabawna i wciągająca".

Jak dla mnie gra była raczej irytująca i nudna. Na każdej planszy, od pewnego poziomu zaawansowania, po uporczywym zginaniu i zgniataniu, kiedy białko osiągało stabilność kamienia, nie pozostawało nic innego jak zawłączyć program pomocniczy (tak a propos mózg ludzki vs algorytm), który automatycznie przetrząsa po kolei części tej "struktury" - mieli pół godziny, punkty pojawiają się niewiadomo skąd, wynik niewiele się poprawia (kilka pkt/h) - a i tak najlepsze grupy wyprzedzają cię o tysiące w punktacji..

Nie wiem, może to dlatego, że należę do grupy co "nie ma wykształcenia bio-chemicznego", ale Foldit pozostał dla mnie tajemnicą.
Autor: nonieważneee Dodano: 30-08-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365