Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
207.750.149 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7362 tekstów. Zajęłyby one 29015 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy Trump wywoła kryzys ekonomiczny?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 50 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Słowo 'dusza' ma zasadniczo niejasne znaczenie, a domniemany byt, który słowo to ma desygnować, nie jest naukowo weryfikowalny ani potrzebny do wyjaśnienia zachowań człowieka.

Dodaj swój komentarz…
wojak - nasze swta sa podobnie bezsensowne
pamieta jak w latach 1980-1990- bylo trudno cokolwek dostac i moja mam stawala na glowie aby jakos na,, boze narodzenie,,---- bylo mozliwie - ale bylo to takim kosztem nerwow i staconego czasu - przygotownia trwaly praktycznie mesiac wlacznie z sprzatanem -w okolicy swiat byla tak wykonczona fzycznie i zestresowana -ze mialem tego cyrku dosc - prosilem namawialem tlumaczylem ze m to niepotrzebne -na rozne sposoby - ze pownien byc nastroj podnosy/argumentacja religjna /, ze obzarstwo /czesc z tych produktow sie psula a czesc zjadalismy pozniej nieswieze /ze to ruina dla budrzetu domowego /argument fnansowy /---szczeze znienawdzlem tych swiat gdy okazalo sie ze do pustego miejsca przy stole niemoge zaprosic nienormalnego /uposledzonego w rozwoju chloca z mego podworka /- glodowki robe sobie raz w roku zreguly dwa tygodne /choc raz 3/ wazne by lagodnie wejsc w glodowke /soki owocowe /i wyjsc podobnie wazne aby bylo wtedy cieplow czase nch pracuje troche mniej intensynie /ale nikt o tym niewie /nie pije i nie pale od zawsze /duzo spie i sporzywam plynow - --ja tak sobie swietuje spokojnie i nie ostenacyjnie - z duzym pozytkiem dla kieszeni - w czsie moich swiat ograniczam kontakty towazy
Autor: wojak Dodano: 14-09-2007
Reklama
rudy102 - nasze święta...
Znajomy Arab się dziwił w Polsce, że ludzie są pokręceni, bo znoszą drzewa do domu na gwiazdkę(choinki).Nie wiedział kompletnie o co chodzi, aż mu wytłumaczyłem, o co chodzi i co to za święta.Tak samo ich święta są dla nas dziwne.
Autor: rudy102 Dodano: 14-09-2007
Marcin - malpy
Witam,
Interesujacy tekst. Dobrze sie czyta. W sumie to nic dziwnego, bo konwencja jest mimo wszystko lekka i prosta. Ja jednak o czym innym.
Kiedys do szacownego B. Russella jeden facet rzekl: p. Russell z pana to malpa nie czlowiek. Na co Russell odpowiedzial. To prawda, a teraz jesli pan pozwoli oddam glos naszym praprzodkom i rozpoczne referat...:)
Takze to zadna obelga, bycie malpa:)
Autor: Marcin Dodano: 19-09-2007
ats42 - Wnioski ogólne  -1 na 1
Z tekstu przebija się chyłkiem pewna prawidłowość zachowań, nie mających nic wspólnego z jakąkolwiek religią.
Lenistwa i zapóźnienia Arabów można się na siłę doszukiwać w islamie, ale na tym świecie nie tylko islamiści są zapóźnieni.
Przybyszowi z Europy Środkowej, który na tle arabskich "obiboków" jawi się jak pracoholik, może się wydawać, że wszystkiemu winna jest religia i kształtowana przez nią kultura, natomiast całkowicie lekceważy on całe tysiąclecia kształtowania tej kultury przez klimat i środowisko naturalne.
Mordercze upały nie sprzyjają aktywności fizycznej. Jej brak jest powodem niskich sił wytwórczych, ale też jest to- mniemam- kwestia świadomej rezygnacji z wielu możliwych osiągnięć ze względu na podwyższone trudności.

Na pewno w Polsce można ruszać się żwawiej, niż w Algierii, i zawieźć tam swoje nawyki nie rozumiejąc, skąd się biorą nawyki tubylców.

Cały basen Morza Śródziemnego to są dla nas "ciepłe kraje", ze sjestą poobiednią i zamykaniem okiennic przed słońcem na pół dnia. Życie jest tam leniwsze i mniej nastawione na zdobycze materialne.

Kultura chrześcijańska rozwinęła się de facto w zimnej Europie, a nie w gorącej Palestynie, skąd wylała się na świat.
Autor: ats42 Dodano: 19-09-2007
Michal - Obraz Irlandii.   1 na 1
Gratuluje!!
Serio, Pana ksiazka udowadnia tylko, ze ich zachowanie nie ma nic wspolnego z goracym Algierem. Zyje i pracuje w Irlandii i mam ta niewatpliwa przyjemnosc obcowac z dziecmi allacha na codzien. W wiekszosci sa to Pakistanczycy z gorskich rejonow zabranych Afganistanowi ( a wiec nie tak cieplo) i sytuacja z karimu + podejscie do pracy to toczka w toczke to, co Pan opisuje!!!

Nazywaja nas brudasami bo nie jestesmy obrzezani i sikamy na stojaco( a nie jak czysci muzulmanie na kucaka), a sami rozrzucaja resztki jedzenia po katach, bo sprzata biala chrzescijanka.

Prze ostatnie 3 lata nigdy, powtarzam nigdy nie slyszalem zeby ktos sie zapytal co moze dla ciebie zrobic!!

Jedyne o co pytaja to kiedy bedzie przerwa i ile kosztuje godzina z kobieta w Polsce!!!!

Dziekuje za ksiazke, uswiadomila mi ze jednak nie trace zmyslow.

Pozdrawiam.
Autor: Michal Dodano: 18-12-2007

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365