Dodaj swój komentarz… Miś ptyś Dziś walczmy z ociepleniem, jutro będziemy odwracać bieg rzeki patykiem, a pojutrze zawalczymy z oziębieniem klimatu (bo już o tym zaczyna się mówić). Zadziwia mnie czyym można zyskać poklask tutaj.
Autor: Miś ptyś Dodano: 23-09-2010
Reklama
Bogdan Góralski - Nadchodzi oziębienie klimatu Szarlataneria prezentowana w tym artykule jest zaiste zadziwiająca.Racjonaliści to ludzie wiedzy, a tu prezentowane są zabobony na temat klimatu.Klimat jest zmienny, a chwilowe ocieplenie, które się w tym roku oziębiło zresztą, jest wynikiem zmian mechaniki układu słonecznego.W razie czego służę artykułem na ten temat lub odsyłam do moich publikacji internetowych wyszukiwanych nazwiskiem Bogdan Góralski
Autor: Bogdan Góralski Dodano: 23-09-2010
coreless 1 na 1 Niestety, nawet tzw. "zielone" technologie rzadko bywają obojętne dla środowiska, sceptycyzm jest więc jak najbardziej usprawiedliwiony. Można zwrócić choćby uwagę na "śmierdzący" problem większości polskich biogazowni.
Marian - @coreless Ja rozumiem, że jest to o tyle fajne, że w końcu moglibyśmy produkować paliwa, zamiast je wydobywać, ale krok do obiegu zamkniętego jest dla mnie dość nieoczywisty. Bez dokładnych szczegółów technicznych procesu trudno stwierdzić jaki jest bilans.
Autor:
Marian Dodano:
21-09-2010 coreless - @Marian No ale zakłada się, że biopaliwa to odnawialne źródło energii - węgiel w cukrach pochodzi przecież z atmosfery, z której został związany w procesie fotosyntezy. W przeciwieństwie do spalania paliw kopalnych nie przyczynia się więc w takim stopniu do uwalniania nadmiernych ilości CO2 do atmosfery. W przypadku biopaliw obieg węgla jest "zamknięty".
Marian - Ciekawe 1 na 1 Nie bardzo rozumiem, w jakim wszechświecie mikroorganizmy produkujące paliwa to "doniosły dowód na to, że jesteśmy zdolni do opracowania nowych rodzajów źródeł energii, nie szkodząc przy tym ziemskiej atmosferze ". Przecież te paliwa i tak będą spalone i wylądują w atmosferze ! Poza tym wstrzymałbym się z chwaleniem tej firmy, póki nie zrezygnuje z patentów (w tym wszechświecie, w USA organizmy są patentowalne) dla "wyższego dobra".
Autor:
Marian Dodano:
20-09-2010 rudolfix 2 na 2 wprowadzenie globalnego podatku jest mokrym snem kazdego polityka. majac tak cudowna perspektywe nie dziwie sie ich zainteresowaniu zmianami klimatu. zeby nie bylo - ja ich nie kwestionuje, pewnie nawet ludzie je spowodowali, tylko przelozenie tych faktow na dzialania jest dla mnie podejrzane. na podatku weglowym zarobi rzesza politykow, dzialaczy i urzednikow i to bedzie jego jedyny efekt. nie rozumiem tez dlaczego zmiany klimatu musza oznaczac ze bedzie gorzej. rownie dobrze moze okazac sie, ze bedzie lepiej ;> niestety dyskurs klimatyczny staje sie coraz bardziej polityczno-religijny a nie naukowy. to wyrazny sygnal ze ekologia staje sie instrumentem sprawowania wladzy i na sensowna dyskusje nie ma juz co liczyc.
Autor: rudolfix Dodano: 19-09-2010
Gołębiewski 3 na 5 Klimat nie jest prostą sprawą, a ten człowiek, z resztą tak jak wiele innych nachalnie narzuca nam wizję apokalipsy. Klimat zależy od wielu czynników. Jednym z nich może być CO2, ale od odkrycia korelacji do stosunku przyczynowo skutkowego jest dość daleko. Natura jest potężną siłą, śmiem wątpić w rzekomy decydujący wpływ ludzkości na nią. Upraszczając rozumowanie: przestańmy oddychać byle by nic się w klimacie nie zmieniło. Nie zgadzam się z tym. Wszystko się zmienia, cały czas, my ludzie dostosowujemy się.
kobieta - Wyzwanie dla czlowieka! Nareszcie powazny artykul w tym temacie. Nienasycony, pazerny patriarchat ze swoimi religiami i ekonomia zniszczyl swiat. Pzdr
Juzek 3 na 5 A jak wy chcecie te cywilizacje budowac? jestesmy skazani na Ziemie, zadna inna planeta sie na zycie nie nadaja. A do gwiazd sa lata swietlne. Jestesmy skazani na zycie pod oslona atmosfery przed promieniowaniem kosmicznym, kazdy wypad na golasa w kosmos to porazka. Poki co to naszym pojazdem jest Ziemia i nasza galaktyka. Nie wiem czy zdazymy cos zbudowac poza Ziemia. Predzej mieszkancami Ziemii beda szczury i karaluchy, zdolne do przetrwania nadmiernego promieniowania.
Autor: Juzek Dodano: 18-09-2010
CHOLEWA - @szampans 2 na 2 Widzę jedno wyjście: zacząć jak najszybciej wysiłkiem wszystkich krajów świata budowanie cywilizacji pozaziemskiej
szampans - dziwi mnie to 4 na 4 Nie bardzo rozumiem, jak mozna regularnie pomijac milczeniem sprawe galopujacego wzrostu populacji Ziemi. Mozna nie jesc miesa, ograniczac spozywanie produktow roslinnych, nie przegrzewac mieszkan, unikac podrozy... I co z tego, jesli w tym roku przybeda nam miliony nowych istnien ludzkich, ktore trzeba przeciez wyzywic, odziac i ogrzac? Na dodatek wszyscy maja te same aspiracje. Na koniu, lub na wielbladzie jezdzi sie juz tylko dla przyjemnosci. W Chinach i Indiach, jak wszedzie, jezdzi sie samochodami. Ludzie chca jesc jak najlepiej, jak najlepiej sie ubierac, zyc w pieknych domach, a nie wolno im tego odmowic. Jesli jednak zapominamy o tym, ze jest ich coraz wiecej, a Ziemia sie nie rozrosnie nigdy, musimy takze mowic i o tym aspekcie. Pomoc zywnosciowa ludom cierpiacym glod owocuje nowymi narodzinami. Duchowni zadaja od swych wiernych jak najwiecej potomstwa, aby zapewnic sobie korzysci majatkowe w przyszlosci. Skonczy sie to wielka wojna o dostep do wody, zywnosci i przestrzeni. Chcialbym Was prosic o wyprowadzenie mnie z bledu, jesli sie myle.
CHOLEWA - @coreless 2 na 2 Nie szukam zwady(kokieteryjnej również) ale dziwaczne były również: elementy wiary katolickiej przez kilka stuleci na terenach polskich, dziwaczne były częste zmiany ortografii, do dziś uchodzą za dziwaczne niektóre jednostki układu SI, np. 1l = 1 dm sześciemny, itd, itp. Te zmiany z reguły są uzasadnione w ramach ewolucji kultury, tworzącej dzięki pokoleniom nowy fenotyp człowieka. Uwag jednak nie można kierować do tłumaczenia; trzeba i należy do tłumacza. Pierwsze jest abstrakcją, drugie jest bytem cielesnym, psychicznym i odpowiedzialnym za przekład.
coreless 0 na 2 Uwag do Tłumacza nie przyjmuję, ale do tłumaczenia - jak najbardziej. :) Na usprawiedliwienie dodam, że ditlenek brzmi dziwacznie. ;) Poza tym nazwa dwutlenek węgla jest szeroko używana jako nazwa zwyczajowa. Zresztą, oryginał jest w zasadzie napisany w "special english", to sobie każdy przetłumaczy tak, żeby wyszedł na swoje.
CHOLEWA - To jest wyzwanie 2 na 4 najważniejsze; o tym wszystkim co tu napisano wiem. A co zrobiłem w tej sprawie do tej pory? Nie jem wołowiny od ponad roku. Uwaga do Tłumacza: nazewnictwo chemiczne od wielu lat w wielu przypadkach zostało zmienione i dwutlenek węgla obecnie nazywamy di tlenkiem węgla. Kłaniam się Autorowi.
Pokazuj komentarze od pierwszego Aby dodać komentarz, należy się zalogować Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto.. Reklama