Chcesz wiedzieć więcej? Zamów dobrą książkę. Propozycje Racjonalisty:
Dodaj swój komentarz… rudyment - dr rehab. -1 na 1 Zrehabilitował Jeskow Mordor, Pagaczewski Smoka Wawelskiego, Pratchett magię i teorię płaskie Ziemi, Twain poniekąd nawet samego diabła, to i Kwast może Judasza. Tyz piknie.
Reklama
Chrześcijanin - na temat -3 na 3 Ty szatanie !!! jak można w ogóle pisać uniewinnienie dla takiego potwora! nie czytałem ale na pewno złe !!! do więzienia wszystkich ateistów!!!!!
Autor: Chrześcijanin Dodano: 15-07-2009
NieIstniejesz - o komentarzu wyżej 2 na 2 Ło Matko Bosko! Jak pierwszy raz przeczytałem ten komentarz, pomyślałem, że świetna ironia (tak to już jest, jak się ironii nadużywa - widzi się ją wszędzie). Ale jak przeczytałem drugi raz, pomyślałem - Ło Boże, toto na poważnie jest? Jeśli więc to sarkazm - to udany, ale jeśli to "poważny" komentarz - leżę na ziemi ze śmiechu :D
SilentMan Nie, tacy chrześcijanie na szczęście wymarli z inicjatywy oświeceniowców dawno temu. Przetrwali jeno w Stanach Zjednoczonych.
Autor: SilentMan Dodano: 15-07-2009
DKnoto - Lista zbrodniarzy Tekst dobry ale ta lista > Nawet wielcy zbrodniarze, tacy jak Neron... pogłębia niesłuszny stereotyp jakoby Neron był bardziej okrutny niż inni cesarze. Nic bardziej mylnego. Polecam do poduszki "Poczet cesarzy rzymskich" Aleksandra Krawczuka.
Autor:
DKnoto Dodano:
15-07-2009 ajaja a jeszcze do obrony powinno się dołożyć: przebaczenie które jest fundamentem chrześcijaństwa
Autor: ajaja Dodano: 15-07-2009
Michał Kwast - odpowiedzi Może to i złe, ale szatan radzi jednak przeczytać, zanim się coś powie. Sarkazm, ironia, poważny komentarz - mam nadzieję, że "trzy w jednym". Mógłbym też powiedzieć, że poważna próba rehabilitacji Judasza podana z przymrużeniem oka. Neron: wiem, że jest znacznie "odzwierzęcany" (podobnie zresztą jak Kaligula) i zgadzam się z tym (dużo bardziej okrutny był "wspaniały" Oktawian - proskrypcje), ale cały tekst jest na poły żartobliwy a legenda Nerona wciąż żywa. Z przebaczeniem absolutnie się zgadzam (chociaż miłość i przebaczenie a sprawiedliwość to rzecz kontrowersyjna).
Autor: Michał Kwast Dodano: 15-07-2009
Maciej - świetne... Świetny tekst. Taka teologia krytyczna z przymróżeniem oka... Dziękuję!
Autor:
Maciej Dodano:
16-07-2009 irek - marny obrońca Mało wiarygodny i marny jest ten obrońca Judasza Iskarioty, adwokat M.K., albowiem: 1. Największymi zbrodniarzami świata byli Roosevelt, Churchill, Truman, Kennedy i Johnson (a nie J.Stalin), którzy w ciągu kilku sekund, minut, godzin, dni, tygodni czy miesięcy spalili żywcem na popiół w sumie kilkadziesiąt milionów cywili, Bogu ducha winnych Niemców, Japończyków, Koreańczyków i Wietnamczyków. 2. Po drugie, Judasz Iskariota przez około trzy lata utrzymywał (karmił) codziennie grupę minimum 83 dorosłych mężczyzn, dzisiaj powiedzielibyśmy "zdrowych i silnych bezrobotnych" (Jezus, 12 Apostołów i co najmniej 70 uczniów) i znaczną liczbę usługujących kobiet. A każdy z nich musiał jeść, odziać się, dawać jałmużnę (taki np. młody Apostoł Jan zapewne jadł za trzech :)
Autor: irek Dodano: 16-07-2009
Marek Rezler - Jeden wielki nonsens Czytam, czytam i wpadam w wielkie podziwienie.Jeżeli nie będziemy się sugerować różnymi teologicznymi zawijasami, prędzej, czy później zadamy sobie pytanie: ile w ogóle jest realizmu w opowieśniach o wydarzeniach ostatniego tygodnia życia i tygodnia po - Chrystusa? Zarówno opowieści o Judaszu, jak i o "zaparciach" poszczególnych apostołów, są wielkim nonsensem. Tydzień przed kaźnią Chrystus, entuzjastycznie witany, wjeżdżał do Jerozolimy. Znał go każdy szeregowy żołnierz z kontyngentu rzymskiego w mieście, nie mówiąc o ówczesnych "siłach porządkowych". Doskonale wiedziano co robi, z kim przebywa i gdzie. Odwrotnie: wojak rzymski na propozycję Judasza, nie tylko nie dałby mu 30 srebrników, ale zirytowałby się, że robią z niego idiotę i pogonił "zdrajcę" solidnym kopniakiem. A wojskowy sandał rzymski był porządnie podkuty ;) Zarówno "zdrada", jak i "zaparcia" są zawracaniem głowy, umoralniającymi opowiastkami, które z logiką i realiami epoki nie mają nic wspólnego. Podobnie zresztą jak wiara z myśleniem i logiką w ogóle.
Autor: Marek Rezler Dodano: 01-08-2009
Pokazuj komentarze od najnowszego Aby dodać komentarz, należy się zalogować Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto.. Reklama