Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.453.490 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 701 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Uważam religię za dziecinną zabawkę, i twierdzę, że jedynym grzechem jest ignorancja".
Komentarze do strony Trudny start nowej ery

Dodaj swój komentarz…
Bill Kilgore - Stany Zjednoczone...
...mają wciąż na tyle silną bazę negocjacyjną, że incydent szpiegowski może pozostać bez wpływu na politykę zagraniczną. Tylko państwo słabe reaguje w takiej chwili paranoiczną histerią władz.
Niemniej- to dość istotne wydarzenie- przypomina idealistom, że demokracja, pokój i polityka miłości bliźniego lejąca się złotymi słowy to jedno, a tajne służby to drugie. One zawsze są czynne, niezależnie od statusu państwa, w którym robią swą krecią robotę i chwilowych realiów historycznych.
Autor: Bill Kilgore  Dodano: 01-07-2010
Reklama
Cezar - Tak sobie myślę, że...   1 na 1
Opublikowanie informacji przez rząd USA o wykryciu siatki szpiegowskiej działającej na rzecz Federacji Rosyjskiej, jest posunięciem taktycznym i propagandowym dla odwrócenia uwagi światowej opinii publicznej, od ofenzywy swoich słóżb wywiadowczych we wszystkich państwach ościennych Federacji Rosyjskiej. Przykładem jest Ukraina, Gruzja, Mołdowa, Kirgistan, Armenia i inne leżące na Kaukazie. Zmagania wywiadów trwają niezmiennie od II wojny światowej, nezależnie od panujących ustrojów w tych państwach. Celem FBA jest wprowadzenie do władz rządowych danego państwa ludzi wpływowych, którzy realizować będą politykę proamerykańską ( Juszczenko, Sakaszfili i t.p.). Dlatego trudno się dziwić niechęci Sergieja Ławrowa co do działalności na terenie swojego państwa, różnych organizacji pozarządowych i zagranicznych fundacji międzynarodowych NGO, wypominanych przez Hillary Clinton. Organizacje te służą do finansowania działań, nazwę to eufemistycznie, "na rzecz poszerzenia demokracji". Cały czas walka trwa o dostęp do zasobów energetycznych i strategicznych. Takie jest moje mniemanie. Jeśli się mylę, proszę o korektę.Cezar.
Autor: Cezar  Dodano: 03-07-2010
Cezar - Sprostowanie
W moim komentarzu wkradł się błąd. Zamiast FBA winno być CIA. Za pomyłkę serdecznie przepraszam. Artykuł bardzo interesujący, dający wiele do myślenia. Pozdrowienia.
Autor: Cezar  Dodano: 03-07-2010
coreless - do Cezara   1 na 1
Na relacje amerykańsko-rosyjskie warto czasem spojrzeć bez ideologicznych uprzedzeń (tak typowych dla polskiego punktu widzenia), chłodnym okiem i z zachowaniem szacunku dla rzeczywistego stanu rzeczy. Może się wówczas okazać, że Rosja jest dla USA pod wieloma względami o wiele ważniejszym partnerem niż Polska i w kraju nad Wisłą trzeba to uwzględnić w politycznych rachubach. Swoimi ostatnimi wypowiedziami Radosław Sikorski dał wyraz, że doskonale to rozumie.
Jeśli chodzi o postawę rządu rosyjskiego wobec NGOs proszę nie oczekiwać, że wykażę choć ślad zrozumienia dla stanowiska Ławrowa i środowisk, w imieniu których przemawia. W żywotnym interesie Rosji leży dalsza demokratyzacja i posiadanie silnego społeczeństwa obywatelskiego; tylko w ten sposób może dojść do skutecznej modernizacji tego kraju.
Autor: coreless Dodano: 04-07-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365