Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.454.292 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 701 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Religia ukrywa wiele szelmowstwa przed podejrzeniami".
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Polscy studenci wiedzą, jak rozwiązać problem braku wody pitnej na świecie (08-10-2014)

Zespół studentów trzech warszawskich uczelni Bio Rangers, znalazł sposób na rozwiązanie problemu braku wody pitnej na świecie. Opracowany przez drużynę model biznesowy Water Hub będzie reprezentował Polskę podczas finału międzynarodowego konkursu G20 Global Business Challange, który w listopadzie odbędzie się w Australii.

Konkurs ma umożliwić stworzenie innowacyjnego projektu technologicznego służącego rozwiązaniu globalnego problemu braku wody na świecie. W konkursie wzięły udział drużyny z całego świata. Do ścisłej czołówki zakwalifikowało się sześć ekip z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Polski. Finał konkursu odbędzie w australijskim Brisbane na początku listopada w ramach odbywającego się tam globalnego szczytu państw G20.

W polskiej drużynie Bio Rangers znalazło się czworo studentów: Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ich pomysł - Water Hub, to innowacyjny model biznesowy dla istniejących rozwiązań technologicznych, który - jak zapewniają - jest w stanie zmienić oblicze świata.

"Na świecie ponad 1 miliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej, a co 17 sekund umiera z tego powodu dziecko. Problemem nie jest jednak fizyczny brak wody, ale jej skrajne zanieczyszczenie. Istnieje wiele rozwiązań, które teoretycznie powinny rozwiązać problem braku pitnej wody. Faktycznym problemem nie jest zatem brak technologii, ale brak właściwych modeli biznesowych, które pozwoliłyby te technologie wykorzystać" - wyjaśniają twórcy rozwiązania w przesłanym komunikacie.

Studenci postanowili więc opracować rozwiązanie, które będzie przynosiło korzyści zarówno ludności lokalnej, jak i biznesowi. Opracowana przez nich technologia Water Hub bazuje na zasilanych energią słoneczną filtrach, które oczyszczają wodę z najmniejszych nawet drobnoustrojów. Filtry te wbudowane są w interaktywny kiosk, który ma łącza internetowe, stacje do ładowania telefonów, urządzenia chłodzące niezbędne do przechowywania leków oraz ekrany LED. Wszystkie te urządzenia zasilane są energią pochodzącą z kolektorów słonecznych.

"Kioski pełnią także funkcję edukacyjną, ponieważ pozwalają na wyświetlanie treści dostosowanych do potrzeb lokalnej ludności. Mogą również promować firmy, które je sponsorują w ramach programu CSR. Promocja może odbywać się za pośrednictwem reklam wizualnych i głosowych, wyświetlanych lub odtwarzanych przy użyciu dostępnej infrastruktury technicznej kiosku, a także poprzez dowolne, wizualne dostosowanie obiektu" - informują twórcy Water Hub.

Na zwycięzców czeka 100 tys. dolarów oraz finansowanie zwycięskiej idei przez firmy sponsorujące konkurs.

PAP - Nauka w Polsce. Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl


Dodaj komentarz do wiadomości..  Zobacz komentarze (2)..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26284 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365