Dziedziny :
· [1]
· [1]
· [1]
· [2]
· [7]
· [6]
· [1]
· [1]
· [4]
· [6]
· [6]
· [2]
· [3]
· [1]
· [1]
· [2]
· [15]
· [3]
· [3]
· [1]
· [3]
· [10]
Nasz kosmiczny dom Dziedzina: Nauka i technika Autor: Martin Rees Tłumacz: Piotr Rączka Miejsce i rok wydania: 2006 Wydawca: Prószyński i S-ka Liczba stron: 196 Zawiera indeksy (osób, rzeczy, miejsc itp.) Wymiary: 12x19 cm Okładka: Miękka Ilustracje: Nie Cena: 24,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ] Opis W książce "Nasz kosmiczny dom" Czytelnik znajdzie zapis nieco zmodyfikowanych wykładów wygłoszonych przez Martina Reesa dla szerokiej publiczności w Princeton University. Autor przystępnie opowiada o powstaniu i ewolucji Wszechświata, w zaskakujący sposób zestawia klasyczne ustalenia współczesnej kosmologii, omawia najnowsze, sensacyjne odkrycia kosmologiczne wskazujące na istnienie w kosmosie tzw. ciemnej energii, przedstawia najnowsze - uzyskane pod koniec lat 90. XX wieku - poglądy na temat teorii Wielkiego Wybuchu, rozważa odpowiedzi na pytanie, jak będzie ewoluował Wszechświat w długiej skali czasowej - czy pogrąży się w Wielkim Kolapsie, czy też może jego ekspansja będzie trwała w nieskończoność i stanie się coraz szybsza - a także przybliża poglądy na temat koncepcji wielu wszechświatów, czyli wieloświata. Książka M. Reesa to kosmologiczna suma dotychczasowych ustaleń naukowych, a jednocześnie próba zarysowania dróg i kierunków rozwoju tej dyscypliny w niedalekiej przyszłości.
Jest to najbardziej przejrzysty i najłatwiejszy do zrozumienia opis naszego Wszechświata, jaki do tej pory stworzono. Powinniśmy być wdzięczni nie tylko za to, że powstał Wszechświat, który sprzyja rozwojowi życia, ale także za to, że naukowiec kalibru Reesa pragnie go nam objaśnić.
"New Scientist"
Sir Martin J. Rees (ur. 1942) - astrofizyk i kosmolog, profesor University of Cambridge, Imperial College w Londynie oraz University of Leicester, członek King’s College, członek zarządu British Museum, Princeton Institute for Advanced Study, a także wielu innych instytucji naukowych i promujących naukę, badania kosmiczne oraz kontrolę zbrojeń, laureat prestiżowych nagród, autor wielu prac naukowych i książek popularnonaukowych, m.in. wydanych w Polsce: "Ta siła fatalna", napisanej wspólnie z M. Begelmanem (Prószyński i S-ka, 1999) i "Tylko sześć liczb" (CiS, 2000).Podziel się swoją opinią o tej książce..