Dziedziny :
· [1]
· [1]
· [1]
· [2]
· [7]
· [6]
· [1]
· [1]
· [4]
· [6]
· [6]
· [2]
· [3]
· [1]
· [1]
· [2]
· [14]
· [3]
· [3]
· [1]
· [3]
· [10]
W świecie zjaw i mediów. Spór o duchy Dziedzina: Paranauka i pseudonauka Autor: Krzysztof Boruń Miejsce i rok wydania: Warszawa 1996, wyd. II Wydawca: Most Liczba stron: 167 Wymiary: 12x19 cm ISBN: 83-85611-37-1 Okładka: Miękka Ilustracje: Tak Cena: 22,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ] Opis Krzysztof Boruń (ur. W 1923 r.) – znany autor powieści i opowiadań SF, a także dziennikarz, publicysta, podejmujący od pięćdziesięciu lat zagadnienia współczesnej nauki, głównie ekologii, socjologii, psychologii, cybernetyki i astronautyki, jest także jednym z najlepszych obecnie znawców problematyki parapsychologicznej.
Zajmując krytyczne stanowisko wobec różnych paranaukowych, a zwłaszcza spirytystycznych i okultystycznych hipotez, stara się jednocześnie unikać wszelkich powziętych z góry uprzedzeń i nie kwestionować a priori, bez rzetelnego sprawdzenia, wiarygodności relacji badaczy i świadków rzekomych czy rzeczywistych fenomenów psi.
Służy temu – zastosowana w tej książce – metoda konfrontowania jakże różnych poglądów teologów, spirytystów, okultystów, parapsychologów i naukowców-sceptyków, na temat wiary w duchy i świat pozagrobowy.
Krzysztof Boruń jest autorem m. in. książek: „Tajemnice parapsychologii” (wraz z profesorem Stefanem Manczarskim), „Ossowiecki – zagadki jasnowidzenia” (wraz z Katarzyną Boruń-Jagodzińską). Jako powieściopisarz debiutował w 1954 r. (wspólnie z Andrzejen Trepką) słynną trylogią” „Zagubiona przyszłość”, „Proxima”, „Kosmiczni bracia”. Kolejne powieści Borunia z gatunku SF to” „Próg nieśmiertelności”, „Ósmy krąg piekieł”, „Małe zielone ludziki”, „Jasnowidzenie inżyniera Szarka” oraz zbiory „Antyświat”, „Toccata” i „Człowiek z mgły”.Podziel się swoją opinią o tej książce..