Dziedziny :
· [1]
· [1]
· [1]
· [2]
· [7]
· [6]
· [1]
· [1]
· [4]
· [6]
· [6]
· [2]
· [3]
· [1]
· [1]
· [2]
· [15]
· [3]
· [3]
· [1]
· [3]
· [10]
Państwo Boże osiemnastowiecznych filozofów Dziedzina: Oświecenie, rozum Antykwariat (stan: 0 sztuk)Autor: Carl L. Becker Tłumacz: Janusz Ruszkowski Miejsce i rok wydania: Poznań 1995 Wydawca: Zysk i S-ka Liczba stron: 120 Wymiary: 14x20 cm ISBN: 83-86211-43-1 Okładka: Miękka Ilustracje: Nie Cena: 24,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ] Opis W tych błyskotliwych i pełnych wdzięku esejach wybitny amerykański historyk wykazuje złudność dość rozpowszechnionego poglądu, że wiek XVIII był niezwykle nowoczesny w swoim charakterze. Carl Becker przekonująco dowodzi, że okres, który przyjęto nazywać epoką rozumu, w istocie nie zasługiwał na to miano; że Voltaire, Hume, Diderot i Locke wciąż żyli w świecie średniowiecza i że filozofowie „po to zburzyli Państwo Boże św. Augustyna, by własnoręcznie je odbudować, wszelako przy użyciu bardziej nowoczesnego budulca.”
„Nie ma w tej książce ani jednej nudnej strony. Wywody profesora Beckera są tyleż logiczne co olśniewające.”
„London Times”
„Formę tego dzieła wykonano z najbardziej szlachetnego stopu. Wypełniono ją kipiącą erudycją, ale z takim talentem, że gotowe dzieło nie razi nadmiarem detali: nie ma tu jednego zbędnego zdania.”
Max Lerner, „Yale Law Journal”
„Wykłady profesora Beckera staną się kiedyś klasyką - to po prostu kawałek świetnej literatury.”
Charles A. Beard, „American Historical Review”
A oto co mówi o tej książce Frank M. Turner, profesor historii na Yale University, pięćdziesiąt lat po jej pierwszym wydaniu: „Państwo Boże” Beckera to kamień milowy w dziejach badań nad oświeceniem. Od trzech pokoleń sugestywność stylu i elegancja myśli jej autora prowokują do merytorycznej i twórczej krytyki. O jego wielkości najlepiej świadczy wysoki poziom i intelektualna powaga przywoływanych kontrargumentów.”Podziel się swoją opinią o tej książce..