Dziedziny :
· [1]
· [1]
· [1]
· [2]
· [7]
· [6]
· [1]
· [1]
· [4]
· [6]
· [6]
· [2]
· [3]
· [1]
· [1]
· [2]
· [15]
· [3]
· [3]
· [1]
· [3]
· [10]
Socjologia Dziedzina: Społeczeństwo, socjologia Autor: Steve Bruce Tłumacz: Marcin Stopa Miejsce i rok wydania: Warszawa 2000 Wydawca: Prószyński i S-ka Liczba stron: 135 Wymiary: 12x20 cm ISBN: 83-7255-161-8 Okładka: Miękka Ilustracje: Nie Cena: 19,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ] Opis O potędze socjologii świadczą zarówno jej popularność, jak i liczne zarzuty, z jakimi się spotyka. Przedstawiciele od dawna istniejących dyscyplin naukowych traktują socjologów jak nuworyszy, ale akceptują ich spojrzenie na świat. Zwykli ludzie kpią sobie z socjologii, lecz pewne jej założenia przyjmują za pewniki. Rządy oskarżają socjologów o podważanie moralności i dyscypliny społecznej, lecz mimo to szukają u nich rady i pomocy w ocenie swoich działań politycznych.
Socjologia jest dziś popularna, wręcz modna, co jednak nie zawsze idzie w parze ze zrozumieniem jej istoty, metod i możliwości. W swojej książce Steve Bruce odpowiada na podstawowe pytania i wątpliwości dotyczące naukowego statusu socjologii, a następnie w żywy i obrazowy sposób charakteryzuje najbardziej swoiste cechy socjologicznego widzenia świata. Przedstawiając największe osiągnięcia socjologii - a także analizując przykłady naukowych szalbierstw i nadużyć, dokonywanych pod pozorami badań socjologicznych -autor stara się ukazać sens tej dyscypliny i perspektywy jej rozwoju.
Steve Bruce jest wykładowcą i kierownikiem wydziału socjologii na Uniwersytecie w Aberdeen. Szczególnie interesują go socjologiczne problemy wierzeń religijnych, nacjonalizmów i konfliktów etnicznych. Jest autorem licznych prac naukowych, m.in. książek „Religion in the Modern, „World: From Cathedrals to Cults” i „Conservative Protestant Politics”.Podziel się swoją opinią o tej książce..