Dziedziny :
· [1]
· [1]
· [1]
· [2]
· [7]
· [6]
· [1]
· [1]
· [4]
· [6]
· [6]
· [2]
· [3]
· [1]
· [1]
· [2]
· [14]
· [3]
· [3]
· [1]
· [3]
· [10]
Wiek paradoksu. W poszukiwaniu sensu przyszłości Dziedzina: Różności Autor: Charles Handy Tłumacz: Leszek Jesień Seria: Strategie Sukcesu Miejsce i rok wydania: Warszawa 1996 Wydawca: Dom Wydawniczy ABC Liczba stron: 256 Wymiary: 13x21 cm ISBN: 83-58148-54-X Okładka: Miękka Ilustracje: Nie Cena: 19,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ] Opis „Mam nadzieję, że ta książka spowoduje, że łatwiej będzie ludziom dostrzec własny sposób wyjścia z zamętu naszych czasów. Część tych ludzi to liderzy i dyrektorzy naszych instytucji - ponieważ w czasie, który nazywam końcem ery organizacji, właśnie te instytucje będą musiały znaleźć dla siebie zupełnie nową przyszłość. Lecz w swej nowej postaci będą ważniejsze niż kiedykolwiek. Niektórzy z czytających tę książkę to zapewne osoby próbujące znaleźć jakiś sens swego życia. Szczególnie młodzi ludzie stoją w obliczu świata zupełnie innego od tego, w którym wyrośli ich rodzice. Świata, w którym nie istnieje zbyt wiele wzorców, na których można by się wzorować, w którym naprawdę muszą na nowo określić swe życie, cele, standardy i priorytety.”
Charles Handy, „Wiek paradoksu”
Spis treści:
Część I. W ciemnym lesie
Zdezorientowani przez paradoks
1. Nie jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy być
2. Paradoksy naszych czasów
Część II. Znajdowanie równowagi
Droga przez paradoks
3. Esowata krzywa
4. Zasada pączka
5. Chiński kontrakt
Część III. Przesłania
Radzenie sobie z paradoksem
Idea federalistyczna
6. Podwójne obywatelstwo
7. Subsydiarność
Znaczenie przedsiębiorstwa
8. Kontrakt korporacyjny
9.Przedsiębiorstwo członkowskie
Przeformułowywanie życia
10. Czas pracy
11. Splecione życie
Państwo sprawiedliwości
12. Inwestycja w inteligencję
13. Nowa tablica wyników
Część IV. Poszukiwanie znaczenia
W poszukiwaniu sensu paradoksu
Trzy rodzaje zmysłu
14, Zmysł ciągłości
15, Zmysł związku
16. Zmysł kierunku
Charles Handy - niezależny pisarz, nauczyciel akademicki na stanowisku kierowniczym w przemyśle naftowym, ekonomista, profesor Londyńskiej Szkoły Biznesu, prezes Królewskiego Towarzystwa Wspierającego Sztukę, Produkcję i Handel.Podziel się swoją opinią o tej książce..