Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
205.013.227 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7362 tekstów. Zajęłyby one 29015 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy Rosja użyje taktycznej broni nuklearnej?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 15 głosów.
Mafijny menedżer. Poradnik korporacyjnego machiavellego
Dziedzina: Poradniki
Tłumacz: Leszek Otrębski
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2003
Wydawca: Książka i Wiedza
Liczba stron: 152
Wymiary: 12x19 cm
ISBN: 83-05-13308-7
Okładka: Miękka
Ilustracje: Nie
Cena: 23,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ]
OpisAutorem tej książki jest pewien wybitny ojciec chrzestny jednej z rodzin mafijnych.
Jego rezydencje rozrzucone są po całym świecie, a miejsce pobytu otoczone ścisłą tajemnicą!

„Mafijny menedżer” to w istocie bardzo poważny poradnik biznesowy, a zawarte w nim rady trzeba traktować równie serio jak ich autora.
Przedsiębiorca i kierownik znajdą tu skuteczne i sprawdzone metody kierowania firmą oraz postępowania z ludźmi. Początkujący pracownik wyczyta sugestie, jak zaplanować karierę. Szukający pracy dowie się, jak naprawdę patrzy na niego przyszły pracodawca, i skuteczniej przygotuje swą ofertę. Pozostałym czytelnikom książka dostarczy interesującej i dowcipnej lektury.

W historiach wielkich sukcesów w bezwzględnym i skomplikowanym świecie biznesu przewija się zazwyczaj jeden wspólny wątek: większość tych, którzy dochodzą na szczyt, opanowała po mistrzowsku sztukę kierowania innymi. Ich talent menedżerski bywa zapewne wrodzony, niekiedy wynika z nagromadzonych doświadczeń, po części zaś stanowi odzwierciedlenie wybitnej inteligencji cechującej wielu spośród tych - choć nie wszystkich - którzy odnieśli sukces.
Istnieje wielka obfitość książek badających i analizujących techniki zarządzania stosowane przez dyrektorów korporacji oraz potentatów biznesu, którym się powiodło. Większość z tych tomów jednak przytacza tylko teorie, które w kręgach gospodarczych i akademickich uważa się za prawdziwe - wchodzą one w skład programów nauczania na wydziałach zarządzania i studiach MBA (Master of Business Administration). Zawierają zatem konwencjonalną wiedzę, która jest zawsze błędna - zdają sobie z tego dobrze sprawę menedżerowie, którzy odnieśli sukces. Prace te są w dużej mierze powierzchowne i służą tylko umacnianiu fałszywych poglądów.
Żaden z tych tekstów nie zawiera natomiast czystej wiedzy ludzi, którzy kierowali jednym z największych, najbardziej dochodowych i najstarszych karteli w historii kapitalizmu - strukturą przestępczą określaną jako mafia, la cosa nostra, syndykat, firma i na wiele innych sposobów. „Mafijny menedżer” gromadzi po raz pierwszy w jednej książce wiedzę i wskazówki bezwzględnych bossów, których geniusz organizacyjny i kierowniczy przyczynił się do zwiększenia zyskowności i wzrostu gospodarczego w znacznie większym stopniu niż brutalna siła i przemoc zwykłych, prostych gangsterów - a także konwencjonalna wiedza dyrektorów legalnie funkcjonujących przedsiębiorstw.
W przeciwieństwie do innych dzieł zawierających zasady rozsądnego zarządzania, „Mafijny menedżer” unika teoretycznego wielosłowia (jak również niezmiernie nudnych, a często jałowych analiz konkretnych przykładów), wyliczając zwięźle praktyczne wskazówki i najważniejsze zasady przywództwa, na których opierali się założyciele i kapitanowie Milczącego Imperium przez stulecia jego ekspansji i sukcesów. Zamiast przedstawiać opisane tu plany działania i cenne rady jako twór tak zwanego zbrodniczego umysłu, książka ta prezentuje je we właściwym świetle - jako odzwierciedlenie głębokiej znajomości dynamiki natury ludzkiej.
W „Mafijnym menedżerze” słychać oczywiście echo Machiavellego, jednego z największych teoretyków sprawowania władzy. To właśnie autor najsłynniejszego traktatu o przywództwie i sztuce rządzenia krajem, „Księcia”, tak doradzał Medyceuszom: „(...) człowiek, który pragnie zawsze i wszędzie wytrwać w dobrem, paść koniecznie musi między tylu ludźmi, którzy nie są dobrymi. Otóż niezbędnym jest dla księcia, który pragnie utrzymać się, aby potrafił nie być dobrym i zależnie od potrzeby posługiwał się lub nie posługiwał dobrocią” . Będziemy się w naszym poradniku powoływać na „Księcia” i „Rozważania” Machiavellego.
Wystarczy w dogodnej chwili otworzyć w dowolnym miejscu „Mafijnego menedżera”, by znaleźć cenną radę. Można go też czytać uważnie, systematycznie i wielokrotnie, dopóki wyłożone w nim zasady i sposoby postępowania nie staną się częścią naszej instynktownej wiedzy menedżerskiej - przydatnej zarówno w staraniach o awans w korporacji, jak i w ogóle w pełnym zdradzieckich pułapek świecie.
Z Wprowadzenia

Podziel się swoją opinią o tej książce..

Teksty Racjonalisty o pokrewnej tematyce:
Mafia - Przegląd Historyczny
Mafia: Tysiąc Organizacji (2)

:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
4. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
5. Wiktor Trojan - Axis Mundi
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
3. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
4. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
5. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)